Lielbritānijas pilsētiņā strādnieki no Latvijas sūdzas par diskrimināciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kamēr Lielbritānijas pilsētiņas Bostonas iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar poļu, latviešu un lietuviešu migrantu pieplūdumu, pašu viesstrādnieku aptauja atklāj  daudzus Latvijas strādnieku diskriminācijas gadījumus.

Pēdējo desmit gadu laikā Austrumeiropas viesstrādnieku skaits pilsētā pieaudzis par 467%, kas ir vairāk nekā jebkurā citā Lielbritānijas apdzīvotā vietā. Kopumā Bostonas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 40 000. Imigranti galvenokārt nāk no Polijas, Latvijas un Lietuvas, ziņo aģentūra AFP.

Pilsētnieki ar lielo migrantu skaitu nav apmierināti un uzskata, ka viņu ir pārāk daudz un Bostonā tagad trūkst mājokļu un vietu slimnīcās, bet skolās ir grūti atrast klasi, kurā angļu valoda ir dzimtā valoda vairāk nekā vienam bērnam, pilsētnieku viedokļus apkopo AFP. Tāpat Bostonas iedzīvotāji uzskata, ka viesstrādnieku dēļ strauji kāpušas mājokļu īres cenas. 

“Es dzīvoju Anglijā, esmu anglis, es balstos uz to, ka varu runāt angliski savā valstī, nevis mācīties latviešu vai poļu valodu, lai strādātu vietējā rūpnīcā,” paudis vietējas pretimigrācijas aktīvists Dīns Everits.  

Viņaprāt, no iebraucējiem pat nav nekāda labuma vietējai ekonomikai, jo visu Bostonā nopelnīto naudu viņi atstāj “etniskajos veikalos”, kuri preci ieved no Austrumeiropas, bet to, kas paliek pēc iepirkšanās, viņi sūtot radiem dzimtenē.  

Savukārt vietējās latviešu kopienas dati liecina, ka aizvien biežāk iebraucēji izjūt  diskrimināciju. Kopienas 2013. – 2015.gadā rīkotajā aptaujā par diskriminācijas gadījumiem ziņoja 839 cilvēki.  

Visbiežāk – 98 reizes – viesstrādnieki sūdzējās par nekorektu atalgojumu, kad par padarīto darbu nebija samaksāts pilnībā, bet dažos gadījumos apmaksa pat bija mazāka par valstī noteikto minimālo likmi.  

Tāpat cilvēki bieži sūdzējās par nekorektu atvaļinājuma naudas aprēķinu (45 reizes), un darba devēja atteikšanos noteikt darba un atvaļinājuma dienu attiecību (38 gadījumi).  Reģistrēti arī gadījumi, kad darba devēji pieprasījuši pēkšņi ierasties darbā ārpus strādnieka darba laika bez iepriekšējā brīdinājuma. Ja strādnieki neieradās pāris stundu laikā, viņus sūtīja piespiedu neapmaksātā atvaļinājumā uz 7 – 14 dienām, kopienas aptaujas rezultātus citē laikraksts “Boston Standard”. Tāpat 33 gadījumos Latvijas valstspiederīgie ziņojuši darba devējam par darba gūtajām traumām, bet uz to nebija nekādas reakcijas.  

Latviešu kopiena arī uzskaitīja 17 gadījumus, kad diskriminētas sievietes stāvoklī, viņām nedeva darbu vai atteicās maksāt noteikto pabalstu. Tāpat 30 Latvijas strādnieki stāstījuši, ka pēc plūdiem namīpašnieki atteikušies novērst bojājumus mājokļos, tādā veidā piespiežot īrniekus izvākties, turklāt neatmaksājot īres depozītus, kas dažos gadījumos ir pat 1500 mārciņas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti