Lielbritānijas pilsētā Edinburgā notiks protesti pret verdzību

Lielbritānijas pilsētā Edinburgā sestdien, 13. jūnijā, plānota nedēļas laikā jau otrā rasisma pretinieku demonstrācija. Šoreiz aktīvisti gatavojas protestēt pret vienā no pilsētas parkiem izvietoto pieminekli, kas veltīts verdzības aizstāvim. Edinburgas vadība ir atzinusi, ka arī tā neiebilstu pret šī pieminekļa aizvākšanu, vienlaicīgi aicinot arī neaizmirst par vēsturisko mantojumu.

Lielbritānijas pilsētā Edinburgā notiks protesti pret verdzībuUģis Lībietis
  Līdzīgi kā dažādos protestos Amerikas Savienotajās Valstīs arī Lielbritānijā ir aktualizējušās diskusijas par pieminekļiem, kas savulaik uzcelti, lai godinātu arī visai pretrunīgi vērtētas personas. Viens no šādiem pieminekļiem – 45 metrus augstais Melvila monuments – atrodas Edinburgas Svētā Endrjū laukumā.

   

  Kolonna celta par godu Henrijam Dundasam, kurš spēlēja nozīmīgu lomu verdzības atcelšanas kavēšanā 18. gadsimta beigās.

  Tiek uzskatīts, ka ar savu darbību Dundass novilcināja verdzības atcelšanu vismaz par 15 gadiem un šajā laikā pret savu gribu paverdzināti tika vēl vismaz 600 000 cilvēku.

  Edinburgas pilsētas domes līderis Adams Makvejs ir izteicies, ka nejustu nekādu zaudējumu, ja šāds piemineklis tiešām tiktu aizvākts.

  Taču pašlaik vairāk tiekot domāts par plāniem izvietot pie pieminekļa plāksni, kurā tiek skaidrota Dundasa un Edinburgas saistība ar vergu tirdzniecību.

  Vēsturnieki nenoliedz, ka Edinburga faktiski ir uzcelta ar vergu rokām un no peļņas, kas gūta vergu tirdzniecībā, taču pilsētas vadība uzskata, ka sabiedrība par to būtu jāinformē, lai novērstu šādas vēstures atkārtošanos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti