Lielbritānijas ministrs: Krievija ir līdzvainīga ķīmiskajā uzbrukumā Sīrijā

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons svētdien apsūdzēja Krieviju, ka tā ir līdzvainīga 87 civiliedzīvotāju nāvē Sīrijas režīma šonedēļ veiktajā uzbrukumā ar ķīmiskajiem ieročiem.

"[Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada galvenā atbalstītāja ir Krievija. Tā ir līdzvainīga ikviena civiliedzīvotāja nāvē [ķīmiskajā uzbrukumā]," sacīts Falona rakstā avīzē "The Sunday Times".

"Ja Krievija grib tikt atbrīvota no atbildības par uzbrukumiem nākotnē, [tās prezidentam] Vladimiram Putinam ir jāpanāk, lai tiktu īstenotas atņemšanās uz visiem laikiem demontēt Asada ķīmisko ieroču arsenālu, kā arī pilnībā jāiesaistās ANO miera uzturēšanā," piebilda Falons.

Viņš arī atkārtoti pauda Lielbritānijas nostāju, ka Asads konflikta noregulēšanas procesā nedrīkst pretendēt uz palikšanu valsts vadītāja amatā.

"Tāds, kurš izmanto cauruļbumbas un ķīmiskās vielas, lai nogalinātu savas tautas pārstāvjus, vienkārši nedrīkst būt nākamais Sīrijas līderis," uzsvēra Lielbritānijas aizsardzības ministrs.

Viņš aicināja "visas puses atgriezties pie sarunu galda un panākt vienošanos".

"Šīs vienošanās rezultātā ir jāizveido pārstāvnieciska valdība, kurā Asadam nebūs nekādas lomas," piebilda Falons.

Viņš arī pauda atbalstu ASV piektdien veiktajam raķešu triecienam Sīrijas valdības spēku aviobāzei, lai sodītu Sīrijas režīmu par otrdien valsts ziemeļrietumos veikto uzbrukumu civiliedzīvotājiem, kurā tika izmantota indīga gāze.

Ziņots, ka Rietumvalstis apsūdz Sīrijas valdību ķīmiskā uzbrukumā, nogalinot ap 70 cilvēku. Sīrija šos apgalvojumus noliedz. Tomēr ASV, pamatojoties uz to rīcībā esošiem pierādījumiem, uzbruka Sīrijas armijai, daļēji iznīcinot Šairatas aviobāzi, no kuras tika koordinēti ķīmiskie uzbrukumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti