Lielbritānijas karaliene Elizabete II svin 92.dzimšanas dienu

Sestdien, 21.aprīlī, Lielbritānijas karaliene Elizabete II svin savu 92. dzimšanas dienu, kuru viņa parasti pavada ģimenes lokā.

Plašākai britu sabiedrībai par visilgāk valdījušā monarha dzimšanas dienu vēstīs dienas vidū izšautās lielgabala zalves no Haidparka, Vindzoras karaliskā parka un Tauera cietokšņa Londonā.  

Lai arī šogad viņa nevarēs lepoties ar tik plašām svinībām kā atzīmējot savu 90 gadu jubileju, taču, ievērojot tradīciju, Anglijas karalienei Elizabetei II dzimšanas diena tiek svinēta divas reizes - sestdien, 21. aprīlī, kad ir viņas īstā dzimšanas diena, tā tiek sagaidīta kopā ar ģimeni, vēlāk tiekot izšautām lielgabalu zalvēm un notiekot arī salūtam. Savukārt oficiālā dzimšanas diena notiek vienā no jūnija mēneša sestdienām ar militāro svētku parādi.

Šo tradīciju pirms vairāk nekā 250 gadiem aizsāka karalis Džordžs II, kuram dzimšanas diena bija rudenī, taču viņš vēlējās noorganizēt pēc iespējas lielākas svinības, tādējādi tika izvēlēts tās rīkot kopā ar militāro parādi vasarā, kad laika apstākļi svinībām ir visatbilstošākie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti