Lielbritānijas iedzīvotāji sāk veidot pārtikas krājumus

Par ko vienosies politiķi "Brexit" jautājumā, ierindas briti vairs neņemas prognozēt. Veikalu plaukti Lielbritānijā tagad ir pilni ar konserviem un dažādu pārtiku, kurai ir ilgs uzglabāšanas termiņš. Ar tiem arī tiek pildīti māju pagrabi un virtuvju plaukti.

"Mēs sarūpējām pārtiku četriem mēnešiem. Mums ir pupiņas, zirņi, lēcas – veģetārie proteīna avoti, lai aizstātu gaļas trūkumu. Arī sulas un žāvēti augļi kā vitamīnu avots svaigu augļu un dārzeņu vietā," stāstīja kāda Lielbritānijas iedzīvotāja.

Šādam pieprasījumam atsaucas arī veikalu tīkli. Daudzi no tiem ir pārpildījuši savas noliktavas, bet citi pērk vai pat būvē jaunas bāzes.

"Mēs esam 100 procentīgi pārpildīti. Piegāžu ķēde Lielbritānijā nav paredzēta lieliem uzkrājumiem, bet tam, ko sauc – tieši laikā. Taču gadījumā, ja izstāsimies bez vienošanās, biznesu kā allaž turpināt vienkārši nevarēs. Tādēļ laicīgi jāplāno konkrētu pārtikas veidu deficīts," teicis kāds Apvienotās Karalistes tirdzniecības ķēdes darbinieks.

Taču pārtika nav vienīgais, kas britiem ikdienā ir vitāli svarīgs. "Mani medikamenti nāk no Īrijas – glaukomai, un jau tagad ir grūti pie tiem tikt. Tāpēc es esmu izveidojusi krājumus. Lielus nē, lai pietiktu aptuveni sešiem mēnešiem pēc šī gada marta," norādījusi kāda "Brexit" pretiniece.

Arī pēc pašas britu valdības aprēķiniem, “Brexit” izraisītie traucējumi uz robežām var izraisīt pārtikas un medikamentu deficītu. Savukārt Anglijas banka prognozē, ka Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts šogad var samazināties pat par astoņiem procentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti