Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

EZA: «AstraZeneca» vakcīna nerada trombus

Dienas ziņas

16. marts – Leģionāru piemiņas diena

Lielbritānija mainīs ārpolitikas uzsvarus

Lielbritānijas drošības ziņojums: Krievija ir akūtākais drauds britu drošībai

Lielbritānijas valdības ziņojumā par šīs valsts drošības stāvokli tuvākā nākotnē secināts, ka Krievija joprojām ir galvenais drauds britu drošībai, tādēļ Lielbritānija sadarbosies ar citām NATO valstīm, lai atvairītu un mazinātu šos draudus.

“Krievija ir akūtākais drauds reģionā, un mēs sadarbosimies ar saviem NATO sabiedrotajiem, lai nodrošinātu vienotu Rietumu atbildi, kas apvienotu militāros, izlūkošanas un diplomātiskos risinājumus. Mēs turpināsim atbalstīt ciešāku praktisko sadarbību starp NATO un Eiropas Savienību,” rakstīts ziņojumā.

“NATO arī turpmāk būs kolektīvās drošības pamats eiroatlantiskajā reģionā, kur Krievija joprojām ir akūtākais drauds mūsu drošībai.” Ziņojuma autori arīdzan sola parūpēties par starptautisko tiesību un normu ievērošanu, saucot Krieviju pie atbildības par šo normu pārkāpumiem.

“Mēs atbalstīsim citus Austrumeiropas reģionā, lai viņi varētu audzēt noturību pret valstu draudiem. Tas attiecas arī uz Ukrainu, kurai mēs turpināsim sniegt palīdzību bruņoto spēku nostiprināšanā.”

Šis solījums ir daļa no visaptverošās Drošības, aizsardzības, attīstības un ārpolitikas stratēģijas, kurā uzsvērtas Apvienotās Karalistes globālās ambīcijas. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons otrdien ar šo ziņojumu iepazīstināja britu parlamentu.

Džonsons šo pārskatu nosauca par visaptverošāko kopš aukstā kara beigām, taču izpelnījās ne mazums kritikas no opozīcijas un arī saviem partijas biedriem par vēlmi samazināt bruņotos spēkus, apcirpt attīstības palīdzības finansējumu, kā arī par pārāk maigo attieksmi pret Ķīnu.

Džonsons ir paziņojis par plānu mainīt Lielbritānijas drošības un ārpolitikas uzsvarus pēc izstāšanās no Eiropas Savienības. Lielāka uzmanība tiks pievērsta sadarbībai ar Klusā okeāna un Indijas okeāna reģionu. Piemēram, aprīlī Džonsons plāno doties uz Indiju, kas būs viņa pirmā starptautiskā vizīte kopš “Brexit” pārejas perioda beigām. Misijā uz Dienvidaustrumāziju plānots nosūtīt Lielbritānijas lidmašīnu bāzes kuģi “Queen Elizabeth”.

Šie paziņojumi labi saskan ar Džonsona un breksita atbalstītāju saukļiem par “globālu Lielbritāniju” pēc izstāšanās no Eiropas Savienības. Vienlaikus Džonsons solīja nepagriezt muguru Eiropai un NATO.

“Lielbritānija paliks nemainīgi uzticīga NATO un saglabās mieru un drošību Eiropā. Visos mūsu centienos ASV būs mūsu lielākais sabiedrotais un tuvs partneris aizsardzības izlūkošanas un drošības jomā. Lielbritānijas apņemšanās nodrošināt Eiropas drošību paliks beznosacījuma un neatricināma. To iemieso mūsu vadība NATO bataljonā Igaunijā,” uzsvēra Džonsons.

Lielbritānijas premjers pauda gatavību sadarboties ar Ķīnu, ko briti uzskata par stratēģisku sāncensi ilgtermiņā. “Nav nekādu šaubu, ka Ķīna radīs lielus izaicinājumus tādām atvērtām sabiedrībām kā mūsējā. Taču mēs arī turpināsim sadarboties ar Ķīnu tajās jomās, kuras atbildīs mūsu vērtībām un interesēm, ieskaitot jaunu un spēcīgāku ekonomisko attiecību veidošanu un sadarbību klimata pārmaiņu jomā,” teica Džonsons.

Britu premjers arī paziņoja par aizsardzības budžeta palielināšanu, kā arī par Apvienotās Karalistes atomieroču arsenāla papildināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt