Lielbritānijā vēlas aizliegt brīvroku sistēmas

Kamēr Latvijā vēl tikai vēršas plašumā cīņa pret mobilo telefonu lietošanu pie stūres, britu likumdevēji jau gatavojas spert nākamo soli – aizliegt arī brīvroku sistēmas. Izpētīts, ka tās novērš autovadītāju uzmanību un ir tikpat bīstamas kā mobilās ierīces.

Statistikas dati liecina, ka mobilie telefoni kļuva par iemeslu simtiem avāriju uz Lielbritānijas ceļiem 2017. gadā. Britu autovadītāji apzinās, ka mobilā telefona lietošana pie stūres ir bīstama, taču aizvien turpina to darīt. Par to Lielbritānijā draud sods 200 britu mārciņu jeb 216 eiro un sešu punktu apmērā.

"Pat ja jums tikai jāuzmet acis telefonam, tikai, lai izlasītu to īsziņu. Iedomājieties par briesmām un riskiem, par lietām, ko varat palaist garām – vai tie būtu bremžu lukturi no priekšā braucošas mašīnas vai kāda gājēja, kas tieši šajā mirklī šķērso ceļu," sacīja braukšanas instruktors Roberts Brauns.

Tikmēr britu likumdevēji gatavi spert nākamo soli – viņi vēlas aizliegt ne tikai telefonu, bet arī brīvroku sistēmu izmantošanu brauciena laikā, jo uzskata tās par ne mazāk bīstamām. Kā liecina pētījumi, brīvroku sistēmas lietotājs ir četrreiz vairāk pakļauts avārijas riskam, nekā šoferis, kas visu uzmanību velta tikai ceļam. Savukārt pašreizējais likums Lielbritānijā rada maldīgu priekšstatu, ka šādas sistēmas ir drošas. Tiesa, to aizliegšana varētu kļūt par diezgan lielu izaicinājumu, jo uz brīvroku sistēmu ikdienā paļaujas daudzi dažādu nozaru strādājošie, sākot no taksometru šoferiem un kurjeriem līdz pat pašiem policistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti