Lielbritānija uz Irānu nosūta vidutāju

Kopš britu tankkuģa “Stena Impero” aizturēšanas vēl aizvien nav mazinājusies spriedze Lielbritānijas un Irānas attiecībās. Lai šo strīdu risinātu, Lielbritānija uz Irānu nosūtījusi vidutāju.

Tikmēr vairākas Eiropas valstis – Francija, Itālija un Dānija – paudušas atbalstu Lielbritānijas plānam izveidot Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī, lai nodrošinātu, ka šādi gadījumi ar kuģa aizturēšanu neatkārtotos. Šo misiju varētu kopīgi vadīt Francija un Lielbritānija, jo Lielbritānijai ir karaflotes bāze Omānā, bet Francijai – Apvienotajos Arābu Emirātos.

Irāna noraidījusi britu plānus un paziņojusi, ka kuģu ceļu drošība jāatstāj reģiona valstu ziņā.

Irāna arī turpina apgalvot, ka kuģa sagrābšana bija likumīga, jo kuģis esot pārkāpis starptautiskās tiesības. Londona Teherānas apgalvojumus uzskata par nepatiesiem.

KONTEKSTS:

Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā.

Irānas puse izplatījusi video, kur redzams, ka apkalpes locekļiem nekas nekaiš. Sākotnēji viņiem nebija ļauts sazināties ar savu valstu diplomātiem un ģimenēm, bet 24.jūlijā tikusi nodrošināta iespēja sazināties ar tuviniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti