Lielbritānija un Francija Kalē kopīgi cīnīsies pret cilvēku kontrabandistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lielbritānijas un Francijas policijas dienesti nolēmuši paplašinās sadarbību cīņā ar cilvēku kontrabandistiem. Abas valstis parakstījušas vienošanos par tiesībsargāšanas iestāžu pārrobežu sadarbību. Lielākais problēmpunkts ir Kalē osta Francijas pusē, no kuras, noslēpjoties kravas automašīnās, ar prāmi uz Lielbritāniju cenšas nokļūt tūkstošiem imigrantu.

Savukārt Francijas tiesa izdevusi rīkojumu vietējai pašvaldībai steidzami uzlabot imigrantu dzīves apstākļus Kalē, nodrošinot pastāvīgu piekļuvi ūdenim, tualetēm, ierīkot atkritumu savākšanas vietas.

Lielbritānijas un Francijas Iekšlietu ministriju parakstītā vienošanās paredz, ka turpmāk cieši sadarbosies abu pušu policijas un izlūkdienesti, lai vispirms apkarotu cilvēku kontrabandistu aktivitātes, kas attīstās abās Lamanša kanāla pusēs. Tur vairākas bandas cenšas slepus cilvēkus nogādāt prāmjos vai sagaidīt otrā krastā, lai transportētu tālāk, par šo pakalpojumu pieprasot un arī saņemot bargu naudu.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kazenēvs pavēstījis, ka kopš gada sākuma Kalē likvidētas 26 cilvēku kontrabandistu organizācijas, kas ir teju uz pusi vairāk, nekā aizvadītajā gadā, bet britu varasiestādes paziņojušas, ka situācijai ir jāmainās radikāli un ka vairs neviens migrants nedrīkst nonākt Anglijā, šķērsojot Lamanšu, un tāpēc uz Kalē nosūtīs papildus policistu.

Joprojām pie stratēģiskās Kalē ostas nometnēs, kuras izveidojuši paši imigranti, mīt aptuveni 6000 cilvēku cerībā nokļūt Lielbritānijā. Mediji ziņo, ka vairāki simti, kuri atmetuši cerības nokļūt tālāk, devušies prom. Te ir iebraucēji gan no Afganistānas, gan Āfrikas zemēm un Tuvajiem Austrumiem. Parasti naktī viņi cenšas slepus iekļūt vai piestiprināties kravas automašīnām, tādā veidā mēģinot nokļūt uz prāmja, kas pārvestu Lielbritānijas pusē.

Savukārt Francijas tiesa izdevusi rīkojumu par Kalē ostu atbildīgajai pašvaldībai nekavējoši uzlabot to cilvēku dzīves apstākļus, kuri joprojām uzturas pašu uzceltajās nometnēs.

Tiesas lēmums seko pēc vairāku nevalstisko organizāciju aktivitātēm. Tiesa prasa Kalē pašvaldībai steidzami nodrošināt pastāvīgu piekļuvi ūdenim, tualetēm, ierīkot atkritumu savākšanas vietas un gādāt, lai pie nometnēm dežurētu mediķi, jo laiks kļūst aukstāks un dienām ilga atrašanās teju zem klajas debess daudziem kļūst veselībai un arī dzīvībai bīstama. Pilsētas sociālajiem dienestiem arī likts īpaši parūpēties par klaiņojošiem bērniem un pusaudžiem, kuri Francijā ieradušies bez vecākiem un ir bez uzraudzības un mājvietas.

Pašvaldība vēstulē atbildējusi, ka to visu pildīs un rīkosies steidzami, lai izbēgtu arī no naudas soda, ko tiesa ir draudējusi piešķirt. Padekalē departamentam un Kalē pilsētai dotas astoņas dienas laika, lai izpildītu tiesas lēmumu. Par katru nokavēto dienu paredzēta 100 eiro liela sodanauda.

Tiesa gan nav apstiprinājusi nevalstisko organizāciju prasību pašvaldībai bēgļu izmitināšanai izmantot tukšās ēkas ostas tuvumā, kā arī divas reizes dienā nometnes iedzīvotājiem nodrošināt siltu ēdienu. Patlaban nometnē maltītes izdala vienu reizi dienā un tās saņem mazāk nekā puse iemītnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti