Lielbritānija un ES atceļ tirdzniecības sarunu nākamo kārtu

Trešdien, 18. martā, bija jānotiek nākamajai Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pārstāvju sarunu kārtai par abu pušu turpmākajām tirdzniecības attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ puses ir izlēmušas sarunas atlikt uz vēlāku laiku.

Taču Lielbritānija joprojām atsakās lūgt sarunu pagarinājumu.

Jau kopš Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ne reizi vien ir ticis apgalvots, ka laika vienošanās panākšanai par turpmākajām tirdzniecības attiecībām ir atlicis pavisam maz. Tagad koronavīrusa uzliesmojuma dēļ sarunu grafiks ir kļuvis vēl saspringtāks.

Lielbritānija un ES atceļ tirdzniecības sarunu nākamo kārtuUģis Lībietis

  Jau vairākas dienas abas puses ir centušās vienoties par iespēju turpināt sarunas videokonferenču formātā, taču eksperti atzīst, ka šādas sarunas būtu lēnas, smagnējas un nenestu gaidāmo rezultātu. Par spīti tam Eiropas Savienības un britu diplomāti turpina meklēt veidus, kā mainīt sarunu grafiku un rast alternatīvus diskusiju formātus.

  Vienlaicīgi Lielbritānijā arvien aktīvāk izskan aicinājumi Borisa Džonsona valdībai pašreizējos krīzes apstākļos, kad nav skaidrības par turpmāko notikumu attīstību, tomēr prasīt Briselei pārejas perioda pagarinājumu, taču valdības pārstāvji  atkārtoti paziņojuši, ka pārejas periods beigsies 2020. gada 31. decembrī un šis datums ir ierakstīts Apvienotās Karalistes likumos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti