Dienas ziņas

"Zeiļas lietā" pabeigta izmeklēšana

Dienas ziņas

"Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai"

Diskutē par dzīvi pēc "Brexit"

Lielbritānijā tautiešus interesē reģistrēšanās jaunajam rezidenta statusam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Gaidāmais "Brexit" Apvienotajā Karalistē pašlaik skar pilnīgi visas dzīves jomas. Par to tika runāts arī Latviešu nacionālās padomes Lielbritānijā (LNPL) gadskārtējā pilnsapulcē. Mūsu tautiešus interesē jautājumi, kas saistīti ar reģistrēšanos jaunajam rezidenta statusam.

Gadskārtējā sēde pulcēja gan LNPL biedrus, gan interesentus, jo reizi gadā var piedalīties visi, kurus interesē padomes darbība. Kā parasti, apspriesti dažādi organizatori jautājumi, taču īpaša uzmanība veltīta padomes darbībai pēc "Brexit". Pasākumā bija ieradusies arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže, kura uzsvēra, ka jaunajam rezidenta statusam ir jāreģistrējas pilnīgi visiem, neaizmirstot, ka vecākiem jāreģistrē arī bērni.

"Pietiekoši izglītoti, attīstīti cilvēki, pat tādi, par kuriem liekas, ka viņi nu gan nebūtu mērķauditorija pastāvīgam atgādinājumam, arī viņi nav pamanījuši un sapratuši, ka uz viņiem tas attiecas.

Tādēļ šobrīd es to saku tiešām visiem – ejiet, dariet, izpildiet, šobrīd vairs nav jāmaksā pat 65 mārciņas. Tie, kuri ir samaksājuši, tiem tiks atmaksāts," teica Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Apvienotajā Karalistē pase nav obligāta, tādēļ var rasties situācija, ka tie, kuri ieradās valstī pēc 2. pasaules kara, dzīvo bez dokumentiem.

"Es gribētu atgādināt, ja būtu kādi vecāki cilvēki, kuriem nav dokumenti nokāroti, tiem vajadzētu to darīt uzreiz, sakārtot vai nu britu pasi, vai savu Latvijas pasi. Jo, ja viņiem nav tādu dokumentu, kas apstiprina, ka viņi drīkst uzturēties Lielbritānijā, viņiem varētu būt problēmas pēc "Brexit"," teica LNPL priekšsēde Lilija Zobens.

Taču ir arī tautieši, kuri valstī nav legāli. "Ir daudzi, kas vēl nav pierakstījušies Anglijā, un pāris gadus atpakaļ bija variants, kur cilvēki joprojām nebija nokārtojuši nacionālās apdrošināšanas numuru, bet jau te uzturējās 10 gadus. Cik saprotu, tagad viņi jau ir nokārtojuši to visu, bet kādi indivīdi var gadīties, ka arī ir," pieļāva LNPL biedrs Ziedonis Barbaks.

Pastāv bažas arī par labdarību nākotnē. "Straumēnos" joprojām var iegūt grāmatas pilnīgi par velti, taču nav zināms, kā pēc "Brexit" nogādāt grāmatas Latvijā.

"Esmu ļoti noraizējusies tieši par to, kas tagad notiks ar tiem šoferīšiem, kas brauc turp un atpakaļ. Ir dzirdētas visādas lietas par muitām. Tie šoferīši paši atbild, ka viņi nezina, kas notiks.

Viņi nevar man dot padomu, kādā veidā varbūt man ir jāorganizē sava dokumentācija, lai es viņiem varētu palīdzēt. Viņi vienkārši neko nezina," sacīja  dokumentācijas centra vadītāja, LNPL priekšsēdes vietniece Inese Auziņa-Smita.

Lai arī oficiālais izstāšanās datums ir 29. marts, tomēr jebkura "Brexit" gadījumā ES pilsoņiem laiks reģistrēties būs vismaz līdz 2020. gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti