Lielbritānija sola ievērot saistības ar ES, tostarp par preču kustību ar Ziemeļīriju

Lielbritānija sola ievērot visas savas juridiskās saistības, tostarp arī tās, kas skar preču kustību ar Ziemeļīriju. Tādu solījumu Eiropas Savienības (ES) sarunu vadītājs Mišels Barnjē ir saņēmis no Lielbritānijas sarunu vadītāja Deivida Frosta.

Ceturtdien Briselē noslēdzās pirmā tirdzniecības sarunu kārta starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienību. Barnjē mudināja uzņēmējus un citas iesaistītās puses laicīgi sākt gatavoties pārmaiņām, kas no 1. janvāra skars preču un pakalpojumu kustību. Tāpat viņš atzina, ka starp abām pusēm pastāv nopietnas atšķirības. 

„Lielbritānijas puse šonedēļ veltīja daudz laika, lai uzstātu uz savu neatkarību. Dāmas un kungi, neviens, pilnīgi neviens neapšauba Lielbritānijas neatkarību. Un mēs aicinām Lielbritāniju cienīt arī mūsu neatkarību. Protams, ka Eiropas Savienība ciena Apvienotās Karalistes suverenitāti. Un gluži tāpat kā Lielbritānija izvirza nosacījumus, lai piekļūtu tās tirgum, arī Eiropas Savienība izvirza savus nosacījumus. Īstais jautājums nav par mūsu abpusējo neatkarību, bet gan par to, kā mēs ar to rīkojamies,” sacīja Barnjē.

KONTEKSTS:

Lielbritānija 31. janvārī formāli atstāja Eiropas Savienību, taču līdz gada beigām spēkā ir pārejas periods, kura laikā uz britiem joprojām attieksies visi ES noteikumi.

Eiropas Savienības un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās būtu jānoslēdz līdz šā gada beigām. Ja tas neizdosies, tad abas puses sāks tirgoties uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, kas paredz vērā ņemamas muitas nodevas daudzām precēm un citus tirdzniecības šķēršļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti