Lielbritānijā populāra kļūst «Brexit» keramika

Keramikas dizainā jau gadsimtiem ilgi iemūžina svarīgus vēstures notikumus un personāžus. Īpaši aktuāla tēma Lielbritānijā šobrīd ir "Brexit", kas nodarbina ne tikai politiķu, bet arī sabiedrības un mākslinieku prātus. Tāpēc daudzas keramikas ražotnes ir pārpildītas ar tā saukto politisko keramiku, kas apspēlē arī "Brexit" tēmu.

Keramikas izstrādājumiem raksturīgā zilā un baltā krāsa ir no Ķīnas aizgūts dizains, ko laika gaitā attīstījuši angļi. Tagad tas redzams uz galda piederumiem viscaur pasaulē. Taču dažreiz, ieskatoties tuvāk, klasiskajā dizainā var ieraudzīt ko neparastu, piemēram, tumšus mākoņus briestam virs Lielbritānijas un otrādi apgāztu Bigbenu.

"Kad uzzināju "Brexit" referenduma rezultātu, mana pasaule apgriezās otrādi. Tā laikam ir sava veida mākslas terapija. Šādi es tieku galā ar to visu," sacīja dizainere Harieta Kolsa.

Jebkurā reģionālajā muzejā Lielbritānijā var atrast tā saukto politisko keramiku, kas apspēlē politiskus personāžus un notikumus. Arī māksliniekiem ir pamatots satraukums par to, kā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) ietekmēs industriju.

"Puse no mūsu eksporta ir uz Eiropas Savienību, un tāpēc mūsu interesēs ir tirdzniecība bez ierobežojumiem. Turklāt ES mums sniedz aizsardzību pret ķīniešu importa dempingu, tāpēc mums ir svarīgi, lai šī aizsardzība mums ir arī pēc izstāšanās," sacīja mākslinieks Daniels Smits.

Bet netrūkst arī humora. Mākslinieki izgatavojuši olu trauciņus, kas pieejami divos dažādos dizainos – viens ar “cieto” un otrs ar "mīksto" "Brexit". Tie ātri kļuva par hītu un mēneša laikā tika izpārdoti.

Valsts nākotne pēc izstāšanās aizvien ir neskaidra, taču politiskā situācija māksliniekiem turpina būt iedvesmas avots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti