Lielbritānijā pēc metro spridzināšanas izsludina augstāko terora draudu līmeni

Pēc paštaisītas bumbas sprādziena piektdien Londonas metro cietušo skaits pieaudzis līdz 29 cilvēkiem. Valstī izsludināts arī augstākais terorisma trauksmes līmenis un valsts nozīmes infrastruktūras objektos izvietos karavīrus. Spridzinātāju atrašanai iesaistīti vairāki simti britu policistu. Vainu par uzbrukumu uzņēmies teroristiskais grupējums „Islāma valsts”.

Sprādziens Londonas metro Pārsonsgrīnas stacijā notika vakar ap pusdeviņiem no rīta. Vienā no metro vagoniem eksplodēja paštaisīts spridzeklis, ievainojot vismaz 29 cilvēkus. Policija notikušo klasificējusi kā teroraktu.

Lielbritānijā izmeklē spridzināšanu Londonas metroHardijs Ventnieks

  Kā ziņo aculiecinieki un redzams sociālajos tīklos ievietotajos attēlos, metro vagonā spridzeklis bijis plastmasas spainī, kas ievietots maisā. Notikusi eksplozija, radot "uguns sienu", tā rezultātā vairāki cilvēki guvuši dažāda smaguma apdegumus un saelpojušies dūmus. Tiek pieļauts, ka paštaisītajam spridzeklim daļa bumbas ar laika degli tā arī nav uzsprāgusi. Līdz ar to sekas iespējamajam terorkatam varēja būt daudz nopietnākas.

  Pēc sprādziena Londonas metro terorisma draudu risks valstī paaugstināts no "smaga" līdz "kritiskam", kas ir augstākais iespējamais līmenis.

  Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā ir iespējams sagaidāms jauns terorakts. Premjerministre Terēza Meja šādi rīkojās pēc Kopējā terorisma analīzes centra ieteikuma, kura analīzē piedalījās drošības dienesti, policija un valdības aģentūras. Meja arī paziņoja, ka armijas karavīri papildinās policijas klātbūtni, un raksturoja to kā "samērīgu un saprātīgu soli".

  Lielbritānijas premjere Terēza Meja par drošības pasākumiem terora draudu dēļHardijs Ventnieks

   „Sabiedrībā redzēs vairāk apbruņotu policistu ielās un sabiedriskā transporta mezglu tuvumā, lai nodrošinātu papildu drošību. Tas ir samērīgs un pašsaprotams solis, nodrošinot papildus garantijas un aizsardzību, kamēr notiek izmeklēšana," pauda Meja. "Šajā laikā cilvēkiem vajadzētu atgriezties pie saviem ierastajiem darbiem un kā parasti būt saprotošiem un sadarboties ar policiju. Terorisms ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem, bet visiem kopā mums to izdosies sakaut.”

   Lai arī atbildību par sprādzienu uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts", apgalvojot, ka to sarīkojusi ar šo grupējumu saistīta vienība, policija līdz vainīgo atrašanai neko vairāk kā to, ka notikušais ir bijis terorakts, nav paziņojusi un vainīgo atrašanā Londonā iesaistīja vairākus simtus britu policijas darbinieku. Tiek arī detalizēti pārbaudīti video ieraksti, lai atrastu sprādziena rīkotājus.

   Pēc skaita tas ir piektais terorakts Lielbritānijā pēdējo sešu mēnešu laikā, par kuru atbildību uzņēmusies „Islāma valsts”.

   Neraugoties uz to, ka policija un specdienesti aktīvi meklē noziedzniekus, kuri ir vainīgi pastrādātajā uzbrukumā Pārsonsgrīnas stacijā, ASV prezidents Donalds Tramps sociālajā vietnē "Twitter" norādījis, ka iespējamie vainīgie jau ir atradušies policijas redzeslokā, reizē mudinot tiesībsargājošās iestādes izvērst aktīvāku cīņu pret terorismu.

   Šogad tas ir pirmais gadījums, kad neviens iedzīvotājs teroraktā Lielbritānijā nav gājis bojā. Pēdējā četros uzbrukumos Londonā un Mančestrā dzīvību kopumā zaudēja 35 cilvēki, trijos no tiem uzbrukums īstenots ar automašīnu, kas iebraukusi gājējos.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Pasaulē
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti