Panorāma

Krāpšanā apsūdzētais Ainārs Šlesers atgriezīsies politikā

Panorāma

Septiņstāvu māju būvniecībai nogāž 18 kokus

Par "nepieskaitīšanos" būs naudas sods

Lielbritānijā par nepiedalīšanos tautas skaitīšanā būs naudas sods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā sākās tautas skaitīšana, kas notiek reizi 10 gados. Lai arī daudzi mūsu tautieši to nav pamanījuši, tomēr dalība tautas skaitīšanā ir obligāta, par ignorēšanu var uzlikt 1000 sterliņu mārciņu jeb vairāk nekā 1000 eiro sodu.  

Jau pirms vairākām nedēļām visām mājsaimniecībām Lielbritānijā tika izsūtītas vēstules ar informāciju par tautas skaitīšanu.

Sniegtā informācija nākamajos 10 gados palīdzēs plānot valsts sniegtos pakalpojumus, finansējumu slimnīcām, skolām, un citām iestādēm.

Interesanti, ka tautas skaitīšanas lapa ir iztulkota arī latviski, turklāt labā latviešu valodā.

“Tautas skaitīšanu veic britu valdība, un cilvēku dalību tajā regulē vietējie likumi. Ārvalstu vēstniecību loma šajā procesā nav paredzēta, taču mēs aicinām tautiešus, kuri šeit dzīvo pastāvīgi, ievērot mītnes valsts likumus un atsaukties britu valdības aicinājumiem piedalīties tautas skaitīšanā,” aicināja Latvijas vēstniecības Lielbritānijā trešais sekretārs Artūrs Saburovs.

Tautas skaitīšanas reģionālais iesaistīšanās menedžeris Skots Antonijs Mārtins skaidroja, ka dalība tautas skaitīšanā ir “obligāta kopš 1920. gada, tāds ir likums”.

“Par nepakļaušanos var saukt pie kriminālatbildības un uzlikt līdz 1000 mārciņu lielu sodu, tādēļ iesaku visiem tiešām aizpildīt tautas skaitīšanas anketu,” norādīja Mārtins.

Anketu aizpildīt var gan tiešsaistē, gan uz papīra. Tiek prasīts vārds, dzimums, dzimšanas datums, adrese, nacionālā identitāte, veselības stāvoklis, darbavieta, izglītība, kopā aptuveni 50 jautājumi.

“Saņēmu vēstuli apmēram pirms divām nedēļām, uzreiz aizpildīju ar visiem maniem ģimenes locekļiem, kas šeit mājās dzīvo. Laika ziņā tas bija sākumā mazliet laikietilpīgi, kamēr ieskrējos, vispār jautājumu bija diezgan daudz,” stāstīja Daugavas Vanagu fonda administratore Vera Antipova.

Ir vairāki jautājumi, uz kuriem atbilde nav obligāta, piemēram, seksuālā orientācija, dzimumidentitāte, reliģiskā piederība.  

“Aptuveni dienu pirms tautas skaitīšanas man priekšniece atsūtīja ziņu, vai es varētu izsūtīt atgādinājumu sociālajos tīklos, ka cilvēkiem vajadzētu neaizmirst saskaitīties. Es to izdarīju. Bet lielākais mans pārsteigums bija tas, ka es domāju – es atgādināšu arī saviem draugiem. Es saņēmu no visiem jautājumu – “kas tas vispār ir, kāpēc man tas ir jādara?”. Un, kad sāka pildīt – “kāpēc tik daudz personīgu jautājumu?!”,” stāstīja Vera Antipova,

Taču dalība tautas skaitīšanā ir obligāta, un informācijas lietošanu regulē datu aizsardzības likums.

Drošība ir absolūta prioritāte, un Lielbritānijas tautas skaitīšana lepojas ar vairāk nekā  200 gadu pieredzi datu drošā uzglabāšanā, norādīja  Skots Antonijs Mārtins.

“Iegūtie dati tiek aizsargāti ar likumu, mēs nedrīkstam nodot informāciju nevienam, ieskaitot valdības, turklāt jūsu dati apstrādājot tiek anonimizēti, noņemot vārdus,” skaidroja Mārtins.

Pagaidām vēl anketu var aizpildīt pats, taču jau nākamnedēļ pie anketu nepildītājiem uz mājām sāks doties tautas skaitītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti