Lielbritānija nevēlas atjaunot robežkontroli ar Īriju pēc «Brexit»

Pēc izstāšanās no Eiropas Savienības Lielbritānija nevēlas atjaunot robežkontroli ar Īriju, un ir apņēmusies saglabāt brīvās ceļošanas zonu Apvienotajā Karalistē un Īrijā. Šāda nostāja pausta oficiālās Londonas sagatavotajās sarunu vadlīnijās par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības.

“Brexit” ministrija norādījusi, ka tas gan netraucēs kontrolēt imigrāciju, jo tā nav saistīta tikai ar fiziskās robežas šķērsošanu, bet arī ar piekļuvi darba tirgum un sociālās aizsardzības sistēmai. Vienlaikus britu valdība norādījusi, ka vēlas saglabāt atvērtās robežas priekšrocības, tostarp pagaidu muitas savienību.

Īrijas robežas nākotne bija viens no trim galvenajiem jautājumiem “Brexit” sarunās.

Lielbritānijas valdības pārstāvji laikrakstam “The Telegraf” paziņoja, ka Eiropas Savienībai būs juridiska atbildība par problēmām, kas radīsies, atjaunojot robežkontroli. Tomēr oficiālā Londona esot gatava meklēt kompromisu šajā jautājumā.

Žurnālisti ziņo, ka sarunu vadlīnijās tiks noraidīts priekšlikums ieviest muitas kontroli uz jūras robežas, jo ideja esot tiesiski un ekonomiski absurda. Lielbritānijas valdība arī vēlas saglābāt iespēju mazā biznesa pārstāvjiem brīvi pārvietoties starp abām valstīm.

Nelielie uzņēmēji nodrošina apmēram 80% tirdzniecības pierobežas zonā, un ierobežojumi būtiski ietekmētu vietējo iedzīvotāju dzīvi.

Jau vēstīts, ka oficiālā Londona pēdējo mēnešu laikā tiek kritizēta par nevēlēšanos skaidri paust nostāju “Brexit” jautājumā. Tāpēc Lielbritānijas valdība apņēmusies šonedēļ publiskot izstāšanās sarunu vadlīnijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti