Panorāma

Panorāma

Panorāma

Labdarības koncerts «Nāc līdzās Ziemassvētkos!»

Tautiešus Lielbritānijā pārsteidzis vēlēšanu rezultāts

Lielbritānijā LTV uzrunātos tautiešus pārsteidz parlamenta vēlēšanu rezultāts

Šonedēļ notikušajās parlamenta vēlēšanās Apvienotajā Karalistē piedalījās arī mūsu tautieši. Par ko viņi balsoja un vai ir apmierināti ar rezultātiem?

Vēlēšanās piedalīties varēja tikai Apvienotās Karalistes pilsoņi, un pie vēlēšanu urnām devās tie mūsu tautieši, kuri ir ieguvuši Lielbritānijas pilsonību. Daudzi neslēpa savu izvēli arī sociālajos tīklos. Tur redzam, ka daudzi balsojuši par leiboristu un liberāldemokrātu partijām, kas īpašu uzmanību priekšvēlēšanu kampaņā pievērsa veselības aprūpes sistēmai.

Timurs Ancovs ir Lielbritānijas pilsonis un jau astoņus gadus strādā par operāciju māsas asistentu. Arī viņš balsoja par liberāldemokrātiem: “Iemesls bija tāds, ka priekšvēlēšanu kampaņās viņi kā savu galveno uzdevumu deklarēja “Brexit” apturēšanu. Un “Brexit” ir tas, kas mani šobrīd visvairāk uztrauc.”

Vēlēšanu iznākums viņam bija pamatīgs pārsteigums: “Es biju zināmā mērā gatavs, ka konservatīvie ņems pārsvaru, bet es nebiju gatavs tam, ka ar tik lielu pārsvaru. Es biju gaidījis, ka tā starpība būs pavisam neliela. Darbā starp kolēģiem varēja just un arī apkārt ikdienā, ka ļoti daudzi bija par leiboristiem, bet es nebiju gaidījis, ka tā starpība būs tik liela.”

Arī Sandra Martinsone, kura strādā nevalstiskajās organizācijās un Lielbritānijā dzīvo jau 11 gadus, balsoja par leiboristiem. “Nabadzības mazināšana pasaulē. Un otrs ir par nodokļiem. Un viņiem ir arī ļoti progresīva programma, tas nav par to, lai bagātie maksātu vairāk, bet risināt sistēmiskus jautājumus,” saka Sandra.

Sandra uzskata, ka Apvienotā Karaliste būtu pelnījusi sociāldemokrātisku valdību, tādēļ ar vēlēšanu rezultātu nav apmierināta: “Skumīgi, protams. Ja tā būtu proporcionālā vēlēšanu sistēma, tad torijiem nebūtu tik liels pārsvars.”

Starp tautiešiem bija arī tādi, kuri balsoja par uzvarējušo konservatīvo partiju, taču vairums šo izvēli slēpj. Neviens no uzrunātajiem nevēlējās publiski atklāt savu izvēli. Balsojums par premjerministra Borisa Džonsona partiju ir balsojums par “Brexit”, un šāda nostāja latviešu sabiedrībā neesot populāra.

KONTEKSTS:

Lielbritānijā 12. decembrī notika parlamenta ārkārtas vēlēšanas. To uzmanības centrā bija jautājums par "Brexit" un to, kura partija un kurš premjerministrs turpinās šo procesu virzīt uz priekšu, – vai tas būs pašreizējais premjerministrs Boriss Džonsons vai opozīcijā esošās Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins.

Vēlēšanās uzvaru guva premjera vadītā Konservatīvā partija, savu pārstāvniecību britu parlamentā palielinot par 48 vietām - līdz 365 krēsliem. Džonsons: uzskata, ka tādējādi dots "spēcīgs mandāts "Brexit" novest līdz galam".

Savukārt Leiboristu partijai ir sliktākais rezultāts kopš Otrā pasaules kara. Leiboristu līderis Korbins paziņoja, ka uz nākamajām vēlēšanām partiju vairs nevadīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti