Dienas ziņas

Turpinās kaujas, zaudēti sakari ar Mariupoles aizstāvjiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielbritānijā latvieši nosvin ar vērienīgu kultūras dienu

Lielbritānijā latvieši nosvin vērienīgu kultūras dienu

Šajās dienās Latvijas kultūras dienu atzīmēja arī Lielbritānijā. Šo ceļojošo svētku tradīcijai ir jau seši gadi, un nu jau pasākums ir izveidojies par vienu no galvenajiem latviešu kultūras notikumiem Lielbritānijā. Šogad kultūras diena norisinājās Korbijā, kas savulaik bijis trimdas latviešu kultūras centrs.

Kultūras diena iesākas ar svētku gājienu pilsētas centrā, priecējot skatītājus ar krāšņajiem tērpiem un dziesmām. Gājienam seko svinīgā daļa, klātesošos uzrunājot gan Latvijas vēstniecei, gan Korbijas pilsētas mēram.

Pēc Latvijas himnas nodziedāšanas var sākties koncerts.

"Ļoti, ļoti laba sajūta atkal būt Korbijā," atzīst Deju kopas „Kamoliņš” dejotāja Rita Harisone. "Es, kad biju bērns, tad braucu ļoti bieži, kad mans paps dziedāja Daugavvīru (Daugavas vanagu) korī."

Vidusanglijas latviešu kora „Nora” dalībnieki priecājas, ka tik daudz dziedātāju, dejotāju, folkloras kopu, teātru piedalās svētkos.

Koncertā piedalās 26 latviešu kopas un teātru trupas, kopā ap 350 dalībnieku, turpat ir arī amatnieku tirdziņš, bet vietējā bibliotēkā iespējams aplūkot emigrācijas latviešiem veltītu izstādi.

"Latvieši nepazudīs, lai arī kur viņi būtu. Un šī te kopības sajūta neizzudīs, un tā vienmēr būs un ir arī te, Anglijā," uzsver brīvprātīgā palīdze Inga Miķelsone.

"Korbijas iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi, man ļoti liels prieks par to. Savādāk es noteikti netiktu galā. Bet man ir kolosāla komanda, man ir kolosāli pilsētas iedzīvotāji, man bija ļoti liela atsaucība no pašvaldības," stāsta pasākuma rīkotāja Vera Antipova.

Izrādās, ka pilsētas mēra dzīvesbiedre ir no Latvijas.

"Mēs esam ļoti daudznacionāla kopiena, un cik forši visiem kopā sanākt un atzīmēt!" atzīst pilsētas mēra dzīvesbiedre Jekaterina Ivanova.

"Katrs, ar kuru runāju par plānoto kultūras dienu, uzreiz pirmā lieta, ko iedomājās, pieminot latviešus, bija mūzika, dziesmas un dejas. Izskatās, ka esat ar to ļoti slaveni!" saka Korbijas mērs Lorenss Fērgusons. 

Kāda britu ģimene ieradusies, lai latviešu muzejam uzdāvinātu labi saglabātas Teodora Reitera plates.

"Apmēram pirms 60 gadiem bija latviešu ģimene, kas dzīvoja kopā ar manu tēvu un viņa vecākiem, un latviešu kungs atstāja savus ierakstus pie mana tēva. Tā arī plates krāja putekļus šos 60 gadus, un šodien gribējām tās atdot!" stāsta Teodora Reitera ierakstu dāvinātāja Tanija Aštona.

Latvijas kultūras dienu kamoliņš koncerta beigās aizceļoja uz Velsu, jo nākamgad kultūras diena norisināsies Svonzijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt