Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi

Lielbritānijā trešdien kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi, paziņojusi policija. Cilvēku mirstīgās atliekas kravas auto atrasti industriālajā parkā Greisas pilsētā Eseksas grāfistē, uz austrumiem no Londonas.

ĪSUMĀ:

 • Netālu no Londonas kravas mašīnas konteinerā atrastas 39 cilvēku mirstīgās atliekas.
 • Uz aizdomu pamata par slepkavību policija aizturējusi kravas auto šoferi, kādu vīrieti no Ziemeļīrijas.
 • Tiek uzskatīts, ka automašīna ieradusies no Bulgārijas.
 • Bojā gājušo identitāte vēl nav noskaidrota. Ir aizdomas par cilvēku kontrabandu.
 • Notikušais izsaucis šoku un nosodījumu Lielbritānijā.

Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrastas 39 cilvēku mirstīgās atliekas Gints Amoliņš

  Policija industriālajā parkā ieradās pēc tam, kad saņēma ziņu par „kravas automašīnas konteineri, kurā atrodas cilvēki”, teica Eseksas policijas pārstāve Pipa Milsa. "Šis ir traģisks incidents, kurā liels skaits cilvēku zaudējuši dzīvību," norādīts Eseksas policijas izplatītajā paziņojumā. Policija sākusi notikušā izmeklēšanu un procesu bojāgājušo identificēšanai, taču brīdinājusi, ka tas var prasīt laiku.

  Sākotnējais novērtējums liecina, ka miruši 38 pieaugušie un viens pusaudzis.

  Policija teica, ka upuru identitātes noteikšana ir prioritāte, un izmeklēšanā viens no galvenajiem pavedieniem ir kravas automašīnas nobrauktais maršruts.

  Policija uzskata, ka kravas auto atceļoja no Bulgārijas. Bulgārija apstiprināja, ka kravas automašīnas numurzīmes tika reģistrētas Bulgārijā 2017.gadā uz firmas vārda, kura pieder Īrijas pilsonim, bet kopš tā laika Bulgārijas teritorijā kravas mašīna neesot bijusi.

  Sākotnēji paziņots, ka auto Lielbritānijā ieradās nevis pa taisno no Francijas, bet gan caur Īriju, taču vēlāk informācija mainījusies - auto ieradās no Beļģijas ostas Zēbriges. 

  Proti, tā ieradusies Lielbritānijā Velsas ostā Holihedā, kas ir viena no galvenajām ostām prāmjiem no Īrijas. Saskaņā ar policijas datiem, tas noticis jau sestdien, 19.oktobrī, un tad kravas auto mērojis 500 kilometrus garu ceļu pāri valstij, nonākot Greisā, kur arī tika atrasts.

  Saistībā ar notikušo policija aizturējusi kādu 25 gadus vecu vīrieti no Ziemeļīrijas, kurš tiek turēts aizdomās par slepkavību. Aizturētais ir kravas mašīnas šoferis, atklāja policija.

  Ja auto tiešām atbraucis no Bulgārijas, tad šis ir neparasts maršruts, britu medijiem norādīja Ziemeļīrijas Kravu pārvadājumu asociācijā. Ja runa ir par cilvēku kontrabandu, tad šāda maršruta izvēle varētu būt skaidrojama ar pastiprinātajām drošības pārbaudēm ostās abpus Lamanša šaurumam Francijas Kalē un britu Doverā. Tādēļ varētu būt bijis izvēlēts maršruts no Francijas ar prāmi doties vispirms uz Īriju, un tad no Īrijas uz Lielbritāniju.

  Lielbritānija un Īrija neietilpst Šengenas zonā, taču abu valstu starpā pastāv vienošanās, saskaņā ar kuru preču un cilvēku kustība starp abām valstīm netiek pārbaudīta.

  Izskanējušas aizdomas par cilvēku kontrabandu, taču policija trešdien pa dienu to vēl neapstiprināja.

  Ceļu pārvadājumu asociācija, kas pārstāv kravas automašīnu šoferus, pauda līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un norādīja, ka šis incidents, lai kādi arī būtu tā apstākļi, izgaismo briesmas, kas saistītas ar nelegālu cilvēku pārvadāšanu kravas mašīnās.

  Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņoja, ka notikušais viņu šausminājis, un izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Premjerministrs sacīja, ka regulāri saņem jaunāko informāciju saistībā ar šo incidentu un Iekšlietu ministrija cieši sadarbosies ar Eseksas policiju, lai noskaidrotu, kas tieši ir noticis.

  Lielbritānijas parlamenta locekle Džekija Doila-Praisa, kura pārstāv Tarokas vēlēšanu apgabalu, kurā ietilpst Greisa, uzsvēra, ka cilvēku kontrabanda ir zemiska un bīstama nodarbošanās. "Cerēsim, ka viņi sauks šīs slepkavas pie atbildības," sacīja politiķe.

  Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela pauda šoku par šo traģisko incidentu un sacīja, ka policijai jādod telpa izmeklēšanas veikšanai.

  KONTEKSTS:

  Lielbritānijā cilvēku kontrabandisti ar kravas auto un kuģiem mēģina ievest tūkstošiem cilvēku.

  Notikušais Eseksā atgādina 2015.gadu, kad Austrijā kravas furgonā atrada 71 cilvēka mirstīgās atliekas, kuri bija nosmakuši. Toreiz Eiropa piedzīvoja migrantu krīzi, un mūža ieslodzījumu piesprieda četriem cilvēku kontrabandistiem no Bulgārijas un Afganistānas.

  Iepriekš pašā Lielbritānijā 2000.gadā policija kravas auto furgonā Doveras ostā atrada 58 ķīniešu migrantu mirstīgās atliekas.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Pasaulē
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti