Dienas ziņas

Londona pēdējā dienā pirms «Brexit»

Dienas ziņas

Pievērsīs uzmanību ceļu satiksmes drošībai

Latviešus Lielbritānijā «Brexit» nebiedē

Lielbritānijā dzīvojošos latviešus «Brexit» nebiedē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielbritānijā šobrīd dzīvo un strādā aptuveni 117 000 Latvijas valsts piederīgo. Viņu vidū arī Uldis Balodis un Aija Leonoviča. Par tālāko nākotni bažu neesot, un pagaidām viņi nav atsaukušies arī aicinājumam reģistrēties rezidenta statusam. Kādi ir viņu nākotnes plāni un domas par "Brexit"?

Uldis Balodis uz Angliju devās pirms 11 gadiem, šobrīd šeit dzīvo arī viņa ģimene – sieva un bērni. Ikdienā viņš strādā par kravas automašīnas šoferi. Ģimene mājo nelielā mazpilsētā Gločesteras pievārtē. Uldis uzsver, kravu pārvadājumu nozare Anglijā šobrīd izjūt darba spēka trūkumu, tāpēc "Brexit" viņu nesatrauc.

"Man arī vakar vēl bija saruna ar priekšnieku, un viņš saka, tāda komanda, kāda viņam ir tagad, tāda nekad nav bijusi. Viņš nešķiro. Tur ir bijuši portugāļi un poļi, un es esmu vienīgais latvietis, un viņš saka, ka viņam būtu ļoti žēl redzēt tādus cilvēkus aizejam. Līdz ar to, ja tu strādā privātajā sektorā, tad "Brexit" tevi nekādi neietekmē," pārliecināts Uldis.

Viņš uzskata, ka Apvienotās Karalistes izstāšanas no Eiropas Savienības (ES) ir politisks jautājums, kas aktuāls valdībai.

Viņaprāt, vismaz pārejas periodā līdz šī gada beigām "Brexit" cilvēku ikdienu būtiski neietekmēs.

"Cilvēki, kas ir maziņie, kas strādā, pelna, maksā nodokļus, kuriem ir kādi līzingi vai kredītsaistības, - nevienu tas neietekmēs, viss paliks tā, kā bija."

Lai gan "Brexit" jau klāt, Uldis aizvien nav reģistrējies rezidenta statusam. Viņaprāt, arī to vēl varēs paspēt izdarīt līdz gada beigām. "Es pagaidām to atlieku, mani bērni, kas ir dzimuši Lielbritānijā, viņiem ir Anglijas pilsonība. Līdz ar to mēs esam droši, ja arī mums nebūs tas patstāvīgās uzturēšanās statuss, tad mūs arī ārā neizmetīs."

Rezidenta statusam Anglijā aizvien nav reģistrējusies arī Aija Leonoviča. Viņa Lielbritānijā dzīvo jau deviņus gadus. "To es neatstāšu uz pēdējo brīdi. Lielais puika to ir izdarījis, tas nav nekas sarežģīts, manā plānotājā tas ir kā šī gada plāns, ka tas ir jāizdara." 

Aija netālu no Mensfildas savā uzņēmumā ikdienā cep īpaša dizaina kūkas, kā arī darbojas apdrošināšanas jomā. Viņas sirdslieta ir tautas deju kopa "Jumis", kur viņa ir vadītāja.

Aija stāsta, ka "Brexit" pagaidām neizjūt, vien tik, cik ziņu virsrakstos, presē un internetā.

"Varbūt nedaudz šūmēšanās bija nedaudz pēc balsošanas, vairāk kādas domstarpības starp vietējiem un iebraucējiem. Šobrīd nekas tāds. Satraucās varbūt tie, kuriem ir bizness saistībā ar Latviju, ārpus Lielbritānijas, bet mani tas neskar šobrīd un es nesatraucos," saka Aija.

Nedz Aija, nedz Uldis tuvākajā laikā negrasās atgriezties Latvijā. Viņi atzīst, ka Anglijā jūtas stabili un "Brexit" šo sajūtu nav mainījis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti