Lielbritānijā bargi sodi par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem

Lielbritānijas valdība noteikusi bargus sodus par Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpumiem. Iedzīvotājiem par pašizolēšanās rīkojumu neievērošanu var nākties šķirties pat no 10 000 mārciņu jeb gandrīz 11 000 eiro.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā pēc nedēļas un paredz prasību cilvēkiem obligāti ievērot pašizolāciju, ja viņi inficēti ar koronavīrusu vai bijuši tuvas kontaktpersonas kādam inficētajam. Pārkāpumu gadījumā sākotnēji piemēros 1000 mārciņu lielu sodu, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumos soda naudas apmērs var būtiski pieaugt.

Valdība arī paredzējusi vienreizēju 500 mārciņu lielu pabalstu cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, kam pašizolēšanās nozīmē ienākumu zaudēšanu. Sodīs arī darba devējus, kas vēršas pret saviem darbiniekiem, kuriem jāievēro pašizolēšanās.

Lielbritānijas valdība noteiks vēl citus ierobežojumus, jo premjerministrs Boriss Džonsons ir apstiprinājis, ka valstī sācies otrais inficēšanās vilnis. Iepriekšējā diennaktī valstī apstiprināti gandrīz 4000 jauni Covid-19 gadījumi.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti