Rīta Panorāma

Intervija ar Normundu Krapsi

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Bondaru

Atrastas 30. gadu iznīcinātāja atliekas

Lielbritānijā atrastas trīsdesmito gadu iznīcinātāja atliekas

Grupa aviācijas entuziastu Lielbritānijā no zemes izrakuši pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu iznīcinātājlidmašīnu, kuru notrieca Otrā pasaules kara laikā. Viņi cer, ka lidmašīnu varēs pārbūvēt un varbūt ar to pat būs iespējams atkal lidot.  

Pēc vairākām desmitgadēm no pazemes tiek atklāta daļiņa vēstures. Tā sauktā “Hawker Hurricane” iznīcinātājlidmašīna tika notriekta 1940. gada 26. augustā, aizstāvot Lielbritāniju no vācu armijas.

Tolaik iznīcinātāju vadīja 21 gadu vecs pilots, kuram izdevās izdzīvot, un viņš arī šobrīd dzīvo Īrijā.

Aviācijas entuziasti vairākus gadus centās noteikt lidmašīnas avārijas vietu, kas nebija viegli, jo liecinieku palika arvien mazāk. Taču pēc ilgas plānošanas un izpētes viņiem izdevās lidaparātu atrast. Tagad viņi rok 10 metru dziļumā, lai uzmanīgi atklātu visas lidaparāta atliekas.

Projekta vadītāji norāda, ka ir diezgan unikāli atklāt tik vecas laika liecības. Tas iespējams, pateicoties pazemes dubļiem, kas palīdzēja saglabāt detaļas diezgan labā stāvoklī. Starp atklājumiem atrasts arī ložmetējs un daļas no “Rolls Royce” ražotā dzinēja. Artefaktus tagad attīrīs un restaurēs.

Ir arī cerība, ka, ja pietiekami daudz detaļu izdosies saglābt, lidaparātu reiz varētu pārbūvēt un ar to varētu atkal lidot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti