Streikotāji pieprasa labāku atalgojumu un darba apstākļus. Streika laikā kursē tikai piektā daļa vilcienu, radot satiksmes haosu, jo īpaši sastrēgumu stundas laikā. Daudzi sabiedriskā transporta pasažieri palikuši mājās.
Vasarā piejūras pilsētā Braitonā vilcieni dienas vidū reti kad ir tukši, taču trešdien stacijā valdīja neierasts klusums. Vilcieni gan kursēja joprojām, bet ne uz visām pilsētām, un esošo vilcienu skaits krietni samazināts. Daļu streikojošo darbinieku var sastapt tieši pie ieejas vilciena stacijā.
Dzelzceļa darbinieku arodbiedrības “RMT” Braitonas nodaļas sekretārs Garijs Hassels norādīja: “Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka darba devēji nevar turpināt dzīvot tā, kā līdz šim. Dzelzceļa kompānijas nopelna milzīgu naudu saviem akcionāriem, bet paši darbinieki nespēj savilkt galus, lai samaksātu visus rēķinus un paēstu.”
Vidējā alga sektorā ir ap 45 000 britu mārciņu gadā, kas ir 53 000 eiro. Salīdzinājumam – vidējā fabrikas strādnieka alga ir ap 19 000 britu mārciņu, kas ir 22 500 eiro gadā.
Anglijas un Velsas Sociālistu partijas biedrs Bils Golfs atzīmēja: “Es šeit pārstāvu Anglijas un Velsas Socilālistu partiju, es atbalstu “RMT”, kas cīnās par normāliem dzīves apstākļiem un normāliem darbā iekārtošanas noteikumiem.”
Ja algas netiks paceltas, tad streiki turpināsies, iespējams, piebiedrosies skolotāji, mediķi, pat policisti.
Jūnijā "RMT" organizēts trīs dienu streiks gandrīz paralizēja dzelzceļa tīkla darbību Lielbritānijā.