Policija ir pārliecināta, ka šī cilvēka vārds ir Deniss Sergejevs, kas uzdevies arī par Sergeju Fedotovu.
Līdz šim bija nosaukti divu indēšanas operācijas īstenotāju vārdi. Tie bija Krievijas militārā izlūkošanas dienesta aģenti Aleksandrs Miškins un Anatolijs Čepiga.
Trešā aizdomās turamā vārds presē sāka parādīties vēl 2019. gada sākumā.
Jau tad pētnieciskās žurnālistikas centra "Bellingcat" pārstāvji norādīja, ka "Fedotova" īstais vārds varētu būt Deniss Sergejevs.
"Bellingcat" vēstīja, ka Sergejevam bijusi ģenerālmajora pakāpe, un viņa loma bijusi koordinēt un uzraudzīt abus pārējos.
"Atklājām, ka viņš lielāko daļu laika, uzturoties Londonā, bija slēpnī. Viņš atradās viesnīcas numurā un [pa telefonu] pastāvīgi runāja ar slepenu numuru Maskavā, saņēma norādījumus, jo pēc sarunas ar kādu Maskavā viņš kaut ko pārraidīja caur drošiem saziņas kanāliem," stāsta "Bellingcat" žurnālists Hristo Grozevs.
Jau iepriekš bija zināms, ka divi vīrieši, kas uzdevās par Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, ielidoja Londonas Gatvikas lidostā 2018. gada 2. martā.
Viņu īstos vārdus iepriekš nosauca "Bellingcat" pētnieki.
Britu policija pirmo reizi oficiāli apstiprina, ka žurnālisti nav kļūdījušies – šo cilvēku īstie vārdi ir Aleksandrs Miškins un Anatolijs Čepiga.
Sergejevs ar "Sergeja Fedotova" dokumentiem ielidojis Londonas Hītrovas lidostā. Tas noticis tajā pašā dienā plkst.11.
Svētdien, 4. martā, Čepiga un Miškins devās uz Solsberiju. Tajā pašā dienā tika saindēti Sergejs un Jūlija Skripaļi.
Sergejevs uz Solsberiju nebrauca, viņš visu laiku pavadīja Londonā.
Pēdējā brīdī viņš iegādājās biļeti uz reisa Londona–Maskava lidmašīnu un izlidoja no Lielbritānijas 4. martā plkst.13.45.
Abi pārējie aizdomas turamie iekāpa lidmašīnā, kas izlidoja plkst.22.30.
Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova otrdien paziņoja, ka Lielbritānija izmantojot Skripaļu lietu, lai izdarītu spiedienu uz Krieviju. Viņa piebilda, ka Krievija kategoriski noraida Londonas mēģinājumus vainot Maskavu par noziegumiem Solsberijā.
Kā apgalvo “Bellingcat”, Sergejevs 2000. gadu vidū ir bijis uzņēmējs ar visai apšaubāmu reputāciju, bet 2010. gadā ir saņēmis pasi ar jauno identitāti. Šī pase izdota tajā pašā Maskavas pasu galdā, kur līdzīgi dokumenti izsniegti arī abiem pārējiem Solsberijas incidentā aizdomās turētajiem, kā arī citiem izlūkdienestu darbiniekiem un tā dēvētajiem VIP pilsoņiem.
Žurnālisti arī uzskata, ka Deniss Sergejevs savulaik piedalījies arī bulgāru uzņēmēja Jemeljana Gerbera saindēšanā ar nervu paralizējošo vielu 2015. gadā. Taču, visticamāk, tā nebija vienīgā viņa īstenotā operācija.
Atklājies, ka Sergejevs bija ieradies Katalonijā neilgi pirms tur notikušā neatkarības referenduma, kā arī uzturējies Lielbritānijā neilgi pirms tur notikušā balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības.
Viņa saistību ar abiem šiem notikumiem gan noskaidrot nav izdevies. Tāpat viņš savulaik viesojies arī Tadžikistānā, Čehijā un Turcijā, iespējams, šīs vizītes varētu būt saistītas ar ieroču pārdošanu Sīrijai.