Panorāma

Inflācijas dēļ visām ANM programmām varētu nepietikt līdzekļu

Panorāma

Panorāma

Lielbritānijā apgabala prāvestes amatā iesvēta Dairu Vāveri

Lielbritānijā apgabala prāvestes amatā iesvēta Dairu Vāveri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas luterāņu baznīcā sievietes mācītāja amatā netiek ordinētas, taču Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas pasaulē (LELBP) vadītāja ir sieviete – arhibīskape Lauma Zušēvica. Viņa nupat kā apmeklēja Lielbritāniju, lai ievestu prāvestes amatā mācītāju Dairu Vāveri. Prāvests pasaules latviešu luterāņu baznīcā ir mācītājs, kurš pārstāv ne tikai savu draudzi, bet visu baznīcu plašākā apgabalā.

Zviedru baznīcā Londonā, kur latvieši draudzes dievkalpojumi notiek devīto gadu, tautieši pulcējās, lai atzīmētu Pļaujas svētkus, kā arī ļoti īpašu notikumu – mācītājas Dairas Vāveres ievešanu Lielbritānijas apgabala prāvestes amatā. Viņa ir pirmā Lielbritānijas latviešu evaņģēliski luteriskās baznīcas prāveste vēsturē, un viens no viņas galvenajiem pienākumiem būs pārstāvēt savu baznīcu.

"Latviešu evaņģēliski luteriskajā baznīcā pasaulē tā jau ir prakse, ka sievietes mācītājas arī tiek ievēlētas par prāvestēm, un viņas ļoti labi tiek galā ar saviem pienākumiem. Neesmu saskaitījusi, bet man šķiet, ka pašlaik ir vairāk tieši sievietes prāvestes nekā vīrieši," vērtēja Vāvere.

Lai ievestu prāvestes amatā, no ASV bija speciāli ieradusies LELBP arhibīskape Lauma Zušēvica.

"Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas jau ir pāri par 70 gadiem, tā ir darbojusies 2. pasaules kara seku dēļ, kad komunisti uzbruka Latvijai. 

Baznīcai ārpus Latvijas nav bijušas tās grūtības pieņemt sievietes mācītājas. Mani ordinēja jau pirms 45 gadiem, un mums ir ļoti daudz garīdznieces," klāstīja Zušēvica.

Tika ordinēts arī mācītājs Ivo Roderts, kuru jau gaida draudze Amerikā.

"Viena no pamata lietām bija, ka viņam ir jārunā latviski, jo ar teoloģiskām izglītībām ir daudz labu cilvēku pasaulē, bet ne tik daudz latviešu. Tāpēc caur arhibīskapi un viņas svētību mūs sapazīstināja un saveda kopā," sacīja mācītājs Roderts.

Latviešu diasporā labi pazīstamais prāvests Andris Abakuks amatu nu ir atstājis.

"Bet es turpināšu darboties kā mācītājs, man tas tituls prāvests emeritus, es tāpat Londonas draudzē turpināšu kalpot, kā līdz šim. Kamēr vēl ir spēks, es to labprāt daru. Tas nozīmē, ka es varu nodoties garīgam darbam, garīgai aprūpei, man nav īpaši daudz jādomā par  administratīvajiem jautājumiem," sacīja Abakuks.

Dievkalpojumu ar dziesmām kuplināja Londonas latviešu koris, bet atsevišķā telpā pulcējās bērni uz svētdienas skolu.

Jaunajai prāvestei ir dubulti svētki, jo tieši šajā dienā ir arī viņas 23 gadu kāzu jubileja ar dzīvesbiedru Viesturu Vāveri, kurš arī ir mācītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti