Līdz tiesai atbrīvots Ukrainā aizturētais Krievijas žurnālists Višinskis

Ukrainas varas iestādes līdz tiesai atbrīvojušas no apcietinājuma Krievijas ziņu aģentūras “RIA - Novosti” redaktoru Kirilu Višinski. Viņam izvirzītas apsūdzības valsts nodevībā.

Višinska advokāts informēja, ka žurnālists nedrīkst pamest valsti un viņam jāierodas uz tiesas sēdēm. Savukārt apsūdzētais žurnālistiem norādīja, ka atbrīvošana nebūtu iespējama, ja valsts vadītāja pienākumus turpinātu pildīt prezidents Petro Porošenko. Tiklīdz pazudis politiskais spiediens tiesa varējusi pieņemt attiecīgu lēmumu.  

Višinska atbrīvošanu pozitīvi novērtējušas Krievijas amatpersonas, taču pagaidām netiek apstiprināta versija par tā saistību ar gatavoto ieslodzīto personu apmaiņu. To varētu vērtēt arī kā labas gribas žestu pirms iespējamām tā dēvētā Normandijas četrinieka valstu līderu sarunām par konflikta noregulējumu Austrumukrainā.

Tikmēr mediji atgādina, ka Višinskis tika aizturēts pagājušajā gadā pie savas mājas Kijevā. Ukrainas Drošības dienesta darbinieki vienlaikus veica kratīšanu  “RIA – Novosti” birojos, uzskatot, ka aģentūra un tās darbinieki tiek izmantoti hibrīdkarā pret valsti.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti