Līdz pat piecām stundām lidostā: aviosatiksmes organizācija brīdina par iespējamo haosu Eiropas lidostās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) paudusi bažas par šovasar iespējamo haosu Eiropas lidostās. Pēc ekspertu aprēķiniem, ja aviosatiksme atjaunosies 75% līmenī, salīdzinot ar laiku pirms Covid-19 pandēmijas, pasažieriem lidostā nāksies pavadīt pat piecas stundas, jo daudzviet joprojām ir spēkā ļoti stingri kontroles pasākumi.

Jau šobrīd cilvēki, kas ceļo intensīvākās satiksmes stundās, lidostās vidēji pavada trīs stundas jeb divreiz ilgāk, salīdzinot ar 2019. gadu. Šis laiks parasti nepieciešams, lai reģistrētos lidojumam, nodotu bagāžu, veiktu dažādas pārbaudes un izietu drošības kontroli.

Bet tagad laiku prasa arī tas, ka aviokompānijām jāpārbauda pasažieru Covid-19 testi, jāmēra temperatūra, jāizskata citi veselības stāvokļa dokumenti.

Lielākajā daļā Eiropas lidostu joprojām ir spēkā stingri kontroles pasākumi, lai arī Covid-19 vakcinācijas kampaņas ir uzņēmušas apgriezienus un vairumā valstu saslimstība ar Covid-19 samazinās.

Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija norādījusi, ka laiks, ko cilvēkiem varētu nākties pavadīt lidostā, varētu pieaugt līdz piecām stundām. Tas varētu notikt tad, ja gaisa satiksme atjaunosies 75% līmenī no pirmspandēmijas līmeņa. Vēl ilgāks laiks lidostā varētu būt jāpavada tad, ja netiks veikti uzlabojumi procedūrās.

Ja aviosatiksme atjaunotos 100% apmērā, bet netiktu mīkstinātas kontroles prasības, asociācija lēš, ka cilvēki varētu pavadīt lidostā līdz pat astoņām stundām.

Šāds scenārijs gan varētu arī nepiepildīties, jo Eiropas lidostu kontroles starptautiskā filiāle prognozē, ka augustā ar gaisa transportu ceļos 125 miljoni cilvēku, kas ir tikai puse no līmeņa, kāds reģistrēts pirms diviem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti