Lībijas galvaspilsētā atsākas militāro grupējumu sadursmes

Lībijas galvaspilsētā Tripolē atsākušās militāro grupējumu sadursmes. Cīņu radītajā haosā no cietuma arī izbēguši aptuveni 400 ieslodzītie.  

Lībijas varas iestādes informēja, ka konkurējošo grupējumu sadursmēs dzīvības zaudējuši 39 cilvēki, tostarp vairāki civiliedzīvotāji, bet ievainotas 96 personas.

Ārvalstu mediji arī izplatījuši videomateriālu, kurā redzama raķetes izpostīta viesnīca pilsētas centrā. 

Savukārt Apvienoto Nāciju Organizācijas atbalstītā valdība izsludinājusi ārkārtējo stāvokli galvaspilsētā Tripolē un tās piepilsētās un aicina bruņotos grupējumus izbeigt cīņas, kā arī ievērot ar ANO starpniecību panākto pamieru.

Policija un drošības dienesti arī turpina izbēgušo noziedznieku meklēšanu, tostarp par slepkavībām notiesātos 2011. gadā gāztā un nogalinātā diktatora Muamara Kadafi atbalstītājus.

KONTEKSTS:

Politiskais haoss valstī iestājās pēc pulkveža Muamara Kadafi režīma gāšanas 2011. gadā. Valstī tika izveidotas divas konkurējošas valdības, bet plašas teritorijas savā kontrolē pārņēma grupējums "Daīš'' jeb tā sauktā ''Islāma valsts''.

Lībija kļuva arī par nozīmīgāko nelegālo imigrantu tranzītvalsti, un tikai pirms neilga laika Lībijā izdevās nodibināt nestabilu pamiera režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti