Libērijas iedzīvotāji turpinās protestēt pret korupciju un augstajām pārtikas cenām

Trešdien, 31. jūlijā, Libērijas galvaspilsētas Monrovijas ielās atkal izies tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret prezidenta Džordža Veā politiku. Iedzīvotāji vēlas labākus dzīves apstākļus un uzskata, ka prezidents nespēj atrisināt valstī samilzušās problēmas, tostarp korupciju un pārtikas cenu kāpumu.

Libērijas iedzīvotāji turpinās protestēt pret korupciju un augstajām pārtikas cenāmRihards Plūme

  Kotdivuāras, Ginejas un Sjerraleones ieskautā valsts Āfrikas rietumos ir viena no nabadzīgākajām pasaulē. Pieaugoša problēma Libērijā ir ne tikai korupcija, bet arī pārtikas cenu kāpums. Iedzīvotāji sūdzas, ka par 1000 Libērijas dolāriem jeb nepilniem 5 eiro vairs nav iespējams pabarot ģimeni. Valsti nereti plosa arī iekšējas nesaskaņas, proti, no 1989. gada līdz 2003. gadam pilsoņu karā dzīvību zaudēju ceturtdaļmiljons iedzīvotāju.

  Iedzīvotāju neapmierinātība apdraud prezidenta Džordža Veā vietu. Jau jūnijā galvaspilsētas Monrovijas ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, lai paustu neapmierinātību ar 52 gadus vecā prezidenta bezspēcību problēmu risināšanā. Savukārt prezidents skaidrojis, ka apzinās parasto cilvēku problēmas, tādēļ veselības un izglītības sistēmas, kā arī un ceļu stāvokļa uzlabošana joprojām esot viņa prioritāte.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti