Libānas opozīcijas aktīvisti rīko pret valdību vērstas demonstrācijas

Libānas opozīcijas aktīvisti sestdien, 6. jūnijā, aicinājuši uz plašām pret valdību vērstām demonstrācijām. Papildus kritikai par slikto valsts ekonomisko stāvokli tagad neapmierinātība tiek izteikta arī par policijas pārāk lielo agresivitāti iepriekšējo protestu izdzenāšanas laikā.

Libānas opozīcijas aktīvisti rīko pret valdību vērstas demonstrācijasUģis Lībietis
  Tiek uzskatīts, ka pašlaik Libāna atrodas pamatīgas ekonomiskās krīzes priekšā, un atsevišķi komentētāji uzsver, ka šis ir lielākais drauds stabilitātei kopš 15 gadus ilgušā pilsoņu kara beigām 1990. gadā. Vietējās valūtas vērtība ir kritusies vairāk nekā uz pusi.

  Neapmierinātie iedzīvotāji krīzē vaino korumpētos politiķus, kuru rīcības dēļ situācija ir vēl vairāk saasinājusies.

  Kopš ārvalstu parādu maksātnespējas pasludināšanas šī gada martā Libānas valdība ir izstrādājusi glābšanas plānu, cerot no Starptautiskā Valūtas fonda saņemt 10 miljardus dolāru lielu palīdzību, taču ārvalstu investori pieprasa solīto reformu ieviešanu dzīvē.

  Līdzīgas protesta akcijas galvaspilsētā Beirūtā notika arī pagājušajā nedēļas nogalē pie prezidenta pils. Toreiz starp protestētājiem un armijas pārstāvjiem izcēlās asas sadursmes, militārpersonām izpelnoties kritiku par pārmērīga spēka lietošanu pret protestētājiem, kā arī par mediju darba ierobežošanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti