Libāna un Izraēla iesaistās vārdu karā

Libānas un Izraēlas līderi apmainījušies brīdinājumiem pēc pirmdien notikušās apšaudes uz abu valstu robežas. Izraēla apgalvo, ka Libānā bāzētais militārais grupējums "Hezbollah" mēģinājis iesūtīt savus kaujiniekus tās teritorijā, bet Izraēlas drošības spēki operāciju izjaukuši. "Hezbollah" apgalvo, ka neko nezina par incidentu.

ĪSUMĀ:

 • Libāna apsūdzējusi Izraēlu tās teritorijas apšaudē.
 • Izraēla apgalvo, ka Libānā bāzētais militārais grupējums "Hezbollah" mēģinājis iesūtīt savus kaujiniekus tās teritorijā.
 • “Hezbollah” noliedz, ka tās kaujinieki būtu piedalījušies reidā uz Libānas dienvidu robežas.
 • Libānas premjers otrdien apsūdzēja Izraēlu kaimiņvalsts suverenitātes pārkāpšanā un situācijas saasināšanā.
 • Izraēlas premjers: Katram uzbrukumam, kas būs vērsts pret mums, mēs atbildēsim ar milzu spēku.

Libāna un Izraēla iesaistās vārdu karāUldis Ķezberis

  Attiecības starp Izraēlu un Libānu atkal ir nokaitētas. Libāna apsūdzējusi Izraēlu tās teritorijas apšaudē, bet Izraēla apgalvo, ka tas darīts aizsardzības nolūkos.

  Incidents izcēlās pirmdien pēc tam, kad Izraēlas ziemeļu robežu no Libānas teritorijas esot šķērsojuši vairāki bruņoti cilvēki. Izraēlas drošības spēki nekavējoties atklājuši uguni uz viņiem. Pēc īsas apšaudes kaujinieki aizbēguši atpakaļ uz Libānu. Izraēlieši raidījuši vairākus artilērijas šāvienus Libānas teritorijā.

  Nav ziņu par zaudējumiem kādā no pusēm.

  Izraēla apgalvo, ka bruņotie robežpārkāpēji bijuši Libānas šiītu grupējuma “Hezbollah” kaujinieki, kuri esot plānojuši sarīkot teroraktu Izraēlas teritorijā.

  “Hezbollah” noliedz, ka tās kaujinieki būtu piedalījušies reidā uz Libānas dienvidu robežas. Grupējuma vadība paziņojusi, ka incidents ir Izraēlas safabricējums, lai nosvinētu "viltus uzvaru", vēstīja televīzijas kanāls "Al Jazeera".

  Libānas premjerministrs Hasans Diabs otrdien apsūdzēja Izraēlu kaimiņvalsts suverenitātes pārkāpšanā un situācijas saasināšanā. Paziņojumā sociālajā tīklā “Twitter” Diabs aicināja Libānas iedzīvotājus būt piesardzīgiem, jo viņš baidoties, ka tuvākajās dienās situācija uz robežas ar Izraēlu var pasliktināties.

  Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņojis, ka “Hezbollah” rīkojās Irānas uzdevumā. Viņš brīdināja radikālo grupējumu un Libānas valdību, ka Izraēla darīs visu nepieciešamo, lai aizsargātu sevi no ienaidniekiem.

  ""Hezbollah" ir jāsaprot, ka tas spēlējas ar uguni. Katram uzbrukumam, kas būs vērsts pret mums, mēs atbildēsim ar milzu spēku. “Hezbollah” līderi izdarīja lielu kļūdu, nenovērtējot Izraēlas spējas sevi aizsargāt. Libāna par to samaksāja dārgu cenu. Es aicinu neatkārtot šo kļūdu,” sacīja Netanjahu.

  Spriedze uz Izraēlas un Libānas robežas pieauga pēc tam, kad Izraēlas aviācijas uzlidojumā Sīrijā dzīvību zaudēja vismaz viens “Hezbollah” kaujinieks. Grupējums paziņoja, ka atriebsies Izraēlai.

  Izraēla un Libāna pagātnē ir karojušas viena pret otru. Pēdējo reizi tas notika 2006. gadā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti