Libānā turpinās protesti pret valdību

Libānas galvaspilsētā Beirūtā turpinās pret valdību vērsti iedzīvotāju protesti. Aktīvistu neapmierinātību vairo premjerministra Saada Hariri lēmums nominēt par nākamo valdības vadītāju kādu valdošajām aprindām pietuvinātu uzņēmēju.

Otrdienas, 3. decembra, vakarā vairāki simti demonstrantu centās bloķēt vienu no centrālajām Beirūtas ielām un skandēja pret valdību vērstus saukļus. Aktīvisti pauda vēlmi, lai jauno Ministru kabinetu veido personas, kuras nepieder pie valdošās elites un nav bijušas pie varas pēdējās desmitgadēs. Policija bija spiesta pielietot asaru gāzi, lai izklīdinātu pūli, bet par aizturētajiem vai cietušajiem netiek ziņots. Tikmēr līdzšinējais premjerministrs pagaidām nav mainījis lēmumu un par piemērotāko kandidātu nākamā valdības vadītāja amatam uzskata uzņēmēju Samiru Hatibu.

Tomēr pagaidām nav skaidrība par jaunās valdības aprisēm, jo daļa iedzīvotāju vēlas tā dēvēto tehnokrātu valdību, bet citi – ministru kabinetu, ko veidotu eksperti un politiķi. Iedzīvotāju protesti pret korupciju un valdības nespēju efektīvi vadīt valsti ilgst jau vairāk nekā mēnesi, un tā dēļ Hariri jau oktorbra beigās bija spiests paziņot par savu demisiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti