Libāna saņems 250 miljonus eiro sprādzienu seku novēršanai

Libāna saņems 250 miljonus eiro postošo Beirūtas sprādzienu seku novēršanai. Īpašu donoru videokonferenci organizēja Francijas prezidents Emanuels Makrons sadarbībā ar Apvienoto Nāciju organizāciju.

“Šīs konferences mērķis ir savākt līdzekļus, lai tuvākajās dienās un nedēļās nodrošinātu Beirūtas iedzīvotāju vajadzības. Un mēs varam to sasniegt ar Apvienoto Nāciju Organizācijas palīdzību, kas koordinē palīdzības sniegšanu konkrētās vietās. Mēs varam savākt līdzekļus, atsaucoties uz aģentūru aicinājumu,” paziņoja Makrons.

Ārvalstu mediji informēja, ka Eiropas Savienības dalībvalstis apsolījušas 60 miljonus eiro jeb aptuveni 2 reizes vairāk, nekā solīja iepriekš. Francija ziedos 30 miljonus eiro, Vācija piešķirs 20 miljonus, un palīdzību apsolījušas arī ASV, un daudzas citas pasaules valstis.

Sliktā ekonomiskā situācija un amonija nitrāta sprādzienu radītie postījumi vairo libāniešu neapmierinātību, un nedēļas nogalē Beirūtas ielās izgāja tūkstošiem cilvēku. Protestētāji uz laiku ieņēma varas iestāžu ēkas, bet vēlāk sākās sadursmes ar policiju, kuru laikā ievainojumus guva vairāk nekā 700 cilvēki. 

Protestētāji uzskata, ka traģēdiju izraisīja varas iestāžu un to ietekmējošās grupas “Hezbollah” korupcija un nolaidība. Cilvēku sašutumu nemazina premjerministra Hasana Diaba solījums sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas,

KONTEKSTS:

4.augusta vakarā Beirutas ostā notika milzīgs sprādziens, ko izraisīja amonija nitrāta detonācija. Vairāk nekā 2700 tonnu šīs vielas tika konfiscētas no Krievijas pilsonim piederošā kuģa un 6 gadus glabātas Beirutas ostas noliktavā.

Sprādziens izraisīja pilsētā plašus postījumus, gājuši bojā 158 cilvēki, aptuveni 6000 ievainoti. Bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas. Libānas valdība ir lūgusi starptautiskās sabiedrības atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti