Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Levits pie Minhenes latviešiem

Levits viesojas pie Minhenes latviešiem

Pie latviešu diasporas šodien viesojās Valsts prezidents Egils Levits. Minhenē dzīvo apmēram 800 latviešu un tā ir viena no lielākajām un aktīvākajām latviešu diasporām Vācijā. 

Tiek iemēģinātas balsis, lai brīdi, kad ierodas valsts prezidents, viss būtu nevainojami. Satraukums gaisā ir burtiski jūtams, taču vietējie turas lepni.

Minhenē ir pirms dažiem gadiem izveidotā latviešu kultūras biedrība “Namejs”, te ir Daugavas Vanagi, draudze, radošā kopa, tikko aizsākta platforma uzņēmējiem un, protams, – kā latviešiem ierasts – koris. 

Jauktajā korī "Laima" dzied 36 dalībnieki un tas lepojas, ka turpina pastāvēt arī pēc Dziesmusvētkiem – diasporas korim tas ir labs rādītājs. Kormeistars ir vietējais, bet diriģents braucot no Vīnes.  

Latvieši prezidentam vaicā – gan par reemigrācijas iespējām, gan par to, kāpēc te, Vācijā, dzīvojošiem pilsoņiem Latvijā bankas nedod kredītu, lai atjaunotu dzimtas īpašumu Latvijā un varētu reiz atgriezties. Jautā arī par aktuālo – par Kristīnes Misānes lietu. Un kāpēc, atbraucot uz Latviju, nevar sajust to ekonomisko attīstību, ko rāda skaitļi. Un vai Latvijā ir aktuāls tautas vēlēts prezidents? Prezidents teic – nē, viņš to neatbalstot.

Pēc tikšanās visi vēlas ar prezidentu nofotografēties. Un, šķiet, gandarīti par iespēju satikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti