Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Levits ar Stoltenbergu pārrunā NATO aktualitātes

Levits tiekas ar Stoltenbergu: skatījums uz svarīgākajiem NATO jautājumiem pilnībā sakrīt

NATO dalībvalstu vidū turpinās spraigas diskusijas par alianses vienotību. Daudzi joprojām ir saniknoti par Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojumu, ka NATO piedzīvo ''smadzeņu nāvi''. Savukārt Latvijas prezidents Egils Levits uzskata Makrona izteikumus par pamudinājumu uz diskusiju, kas notiks jau nākamnedēļ gaidāmajā alianses galotņu tikšanās reizē Londonā. Bet jau pirmdien, 25. novembrī, notiekošo aliansē Levits Briselē apsprieda ar NATO ģenerālsekretāru.

Levita iepazīšanās tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu notika laikā, kad visā alianses teritorijā tiek skaļi apspriesta tās nākotne. Makrona izteikumi ir saniknojuši gan daudzu Austrumeiropas valstu līderus, gan arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Levits teikas ar Stoltenbergu: skatījums uz svarīgākajiem NATO jautājumiem pilnībā sakrītArtjoms Konohovs

  Izdevums “The New York Times” vēsta, ka Merkele esot pateikusi Makronam, ka viņai ir apnicis lipināt kopā lauskas no porcelāna tasītēm, ko Francijas prezidentam tik ļoti patīk lauzt. Bet Makrons ir atbildējis, ka viņš nespējot izlikties, ka viss ir kārtībā.

  Savukārt Levits uzskata, ka Francijas prezidents ir vēlējies rosināt diskusijas, kas viņam ir veiksmīgi izdevies.

  “Es saprotu prezidenta Makrona drastiskos vārdus kā aicinājumu padomāt par tiem jautājumiem, kā mēs varētu uzlabot politisko līmeni NATO. Militārajā līmenī viss tiešām iet kā pa diedziņu. Politiskajā līmenī pastāv iespēja uzlabot šo to. Un es domāju, ka Londonas līderu sanāksmē to mēs arī darīsim,” sacīja Levits.

  Levits būs starp NATO valstu vadītājiem, kuri jau nākamnedēļ Londonā piedalīsies alianses līderu tikšanās reizē. Ir iespējams, ka NATO jubilejas svētki var izvērsties par karstu diskusiju vietu. ASV vēstniece NATO Keja Beilija-Hatčisona aizvadītajā nedēļā ir sacījusi, ka viņa kategoriski nepiekrīt Makrona skatījumam.

  Arī NATO ģenerālsekretārs uzstāj, ka alianse ir sveika un vesela. Ir zināms, ka šonedēļ Stoltenbergs plāno Parīzē tikties ar Makronu.

  “NATO ir vienīgā platforma, kur Ziemeļamerika un Eiropa satiekas katru dienu un kur tiek apspriests plašs jautājumu loks. To vidū ir arī nozīmīgākie mūsdienu izaicinājumi: uzstājīgāka Krievijas rīcība, terorisms, Ķīnas ietekmes palielināšanās, bruņojuma kontrole un daudzi citi jautājumi. Parasti mēs spējam vienoties. Reizēm mums tas nesanāk. Bet arī šādās situācijās ir svarīgi, ka mēs tiekamies, runājam un mēģinām rast kopsaucēju,” norādīja Stoltenbergs.

  Latvija ir starp tām NATO valstīm, kas tiek slavētas par 2% no iekšzemes kopprodukta atvēlēšanu aizsardzībai, kā arī par mūsu karavīru dalību Afganistānas misijā. Tas tika uzsvērts arī tikšanās reizē ar Levitu.

  Prezidents norādīja, ka viņa un Stoltenberga skatījums uz svarīgākajiem alianses jautājumiem pilnībā sakrīt.

  Savukārt par domstarpībām runāšot īpaši izveidotajā ekspertu grupā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti