Levits: Latvijā ir absolūti nepieciešama pastāvīga NATO militārā bāze

Valsts prezidents Egils Levits svētdien intervijā telekanālam CNN pavēstīja, ka Latvijā ir absolūti nepieciešama pastāvīga NATO militārā bāze, lai aizsargātu valsti pret jebkādu potenciālo Krievijas agresiju.

"Absolūti. NATO ir jāstiprina NATO austrumu flangs. Tās ir Baltijas valstis, Polija, Rumānija, lai tas būtu spēcīgs signāls Maskavai, ka NATO ir gatava aizsargāt dalībvalstis," intervijā telekanālam pavēstīja Levits.

"Es arī sagaidu amerikāņu karavīrus Polijā un Baltijas valstīs, un mums ir vajadzīga pastāvīga amerikāņu karavīru klātbūtne šajā reģionā. Es domāju, ka tā ir atbilde uz Krievijas idejām par agresiju ārpus Ukrainas," viņš piebilda.

"Mums ir jāaizstāv mūsu dzīvesveids, mūsu demokrātijas, un tas ir jautājums par uzticību Rietumiem. Tas ir eksāmens Rietumiem. Tas ir eksāmens Amerikas vadībai. Un es esmu drošs, ka Amerika un Rietumi kopumā noliks šo eksāmenu," sacīja Levits.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24.februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12.martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja, ka pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā. Konfliktā jau gājuši bojā vairāk nekā 500 civiliedzīvotāji, tajā skaitā 40 bērni.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti