Panorāma

Latvija iesniedz Baltkrievijai protesta notu

Panorāma

Uztrauc žurkas un bērnudārzu trūkums

Baltijas valstu un Polijas prezidenti – par jaunām vēlēšanām Baltkrievijā

Levits, Kaljulaida, Nausēda un Duda: iestājamies par atkārtotām, brīvām vēlēšanām Baltkrievijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Polijas prezidents Andžejs Duda ir vienisprātis, ka Baltkrievijā nepieciešams rīkot atkārtotas prezidenta vēlēšanas, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits pirmdien sazinājās ar Kaljulaidu, Nausēdu un Dudu, lai pārrunātu visu četru valstu vienoto nostāju par situāciju Baltkrievijā.

Sarunā prezidenti pauda skaidru un vienotu Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas nostāju par atkārtotām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas atbilstu demokrātisku valstu vēlēšanu pamatprincipiem un ko uzraudzītu starptautiskie novērotāji.

Tāpat prezidenti bija vienoti nostājā, ka pēc iespējas ātrāk ir jāsasauc Eiropadomes sēde, kurā jālemj par sankcijām pret tām Baltkrievijas amatpersonām, kuras veikušas represijas pret sabiedrības pārstāvjiem vai piedalījušas vēlēšanu rezultātu grozīšanā.

Levits, Kaljulaida, Nausēda un Duda arī uzsvēra ANO Drošības padomes un citu starptautisko organizāciju nozīmīgo lomu šajā situācijā.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā iedzīvotāji protestē pret šomēnes notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%.

Eiropas Savienības Ārlietu padomes ārkārtas sēdē 14.augustā Eiropas valstu ārlietu ministri vienojās par sankcijām Baltkrievijas amatpersonām saistībā ar notikušajām prezidenta vēlēšanām, kuras ES neatzīst par godīgām, un tiem sekojošo protestu apspiešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti