Panorāma

"Taliban" vēršas pret sieviešu demonstrāciju

Panorāma

Ar milzu pateicību dodas uz Angliju

E. Levits: 2015.gadam nevajadzētu atkārtoties

Levits: 2015. gada migrācijas krīzei nevajadzētu atkārtoties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) valstis negrib 2015. gada migrācijas krīzes atkārtošanos un ir vienisprātis, ka robežas ir jāsargā – tā, komentējot migrācijas situāciju pie robežas ar Baltkrieviju, svētdien, 5. septembrī, teica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Latvijas prezidents šodien Igaunijā piedalījās Lenarta Meri konferencē Tallinā. Diskusiju panelī kopā ar Igaunijas kolēģi Kersti Kaljulaidu tika apspriestas reģionālās, Eiropas un pasaules aktualitātes.

Levits pauda, ka ES vajadzētu finansiāli atbalstīt valstis, kuras atrodas netālu no patvēruma meklētāju izcelsmes zemēm, lai viņi nedotos tālāk uz Eiropu.

"Latvija, Lietuva, Polija, pret kurām ir vērsts šis hibrīdkara ierocis – migrantu sūtīšana pāri robežai. Tas nav pieņemams.

Un atšķirībā no 2015. gada, kad Eiropa bija nedroša, kā ar šiem jautājumiem apieties, šodien ir skaidrs, ka Eiropa atbalsta mūsu – Latvijas, Lietuvas, Polijas – pozīciju stingri nosargāt mūsu robežu. Un tā ir šī jaunā pozīcija. Mēs sargājam gan savu, gan Eiropas, gan NATO robežu," sacīja Levits.

Runājot par diskusijā apspriestajiem globālajiem jautājumiem, Levits norādīja, ka Eiropa ir ekonomiska lielvara, taču ne pietiekoši liela politiska lielvara. Viņaprāt, ES jāuzlabo lēmumu pieņemšanas mehānisms.

Bet divpusējās tikšanās laikā Levits ar Igaunijas prezidenti Kaljulaidu apsprieda ekonomikas un infrastruktūras projektus, tostarp ''Rail Baltica" – kā paātrināt un uzlabot tā virzību uz priekšu. Levits un Kaljulaida arī pārrunāja idejas par vēja enerģijas parku netālu no Igaunijas-Latvijas robežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti