«Levada centr»: Putina reitings Krievijā ir samazinājies

Pēdējā pusgada laikā Krievijā ir samazinājies prezidenta Vladimira Putina reitings, liecina pētījumu centra “Levada centr” aptauja. Pirmo reizi pēdējo 4 gadu laikā Putinam uzticējās mazāk nekā puse aptaujāto.

Šogad jūnijā Putinu kā politiķi, kuram uzticas, nosauca 48% respondentu. Gada sākumā viņam uzticējās 60%, pērn jūnijā – 55%, 2016.gada jūnijā – 51%, 2014.gada jūnijā – 52%.

Savukārt 2013.gada jūnija aptaujā Putinam uzticējās 36%, 2012.gadā – 37%.

Pieaudzis arī Putina negatīvais reitings, un šogad jūnijā viņu kā politiķi, kuram neuzticas, nosauca 11% respondentu. Gada sākumā tādu bija 6%, bet pērn jūnijā tādu bija 3%, 2016.gada jūnijā – 4%. Savukārt 2013.gadā viņam neuzticējās 10%.

“Levada centr” norāda, ka, iespējams, šādas reitinga izmaiņas saistītas ne tikai ar to, ka sāk izsīkt prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas efekts, bet arī ar zināmu sabiedrības nogurumu no ārpolitiskā saspīlējuma un bažām par pensiju sistēmas reformu, valdībai plānojot paaugstināt pensionēšanās vecumu.

KONTEKSTS:

Iepriekš jūnijā ziņu vietne “Vice”, atsaucoties uz socioloģisko pētījumu uzņēmuma “VTsIOM” datiem, vēstīja, ka Putinu šobrīd atzinīgi vērtē 72% Krievijas iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā gandrīz 90% atzinība, kas Krievijas prezidentam bija pēc Krimas okupācijas.

Bet šogad martā Krievijas prezidenta vēlēšanās 18. martā Krievijas līderis Vladimirs Putins uzvarējis ar vēsturiski lielu pārsvaru. Novērotāji gan norādīja uz virkni pārkāpumu vēlēšanu norisē, taču valsts iestādes atteicās tos atzīt. Pirms Putina inaugurācijas ceremonijas Krievijā protestos pret Putinu aizturēja vairāk nekā 1000 cilvēku.

Šis 65 gadus vecajam Putinam ir jau ceturtais prezidenta pilnvaru laiks. Pirmie divi bija no 2000. maija līdz 2008. gada maijam, savukārt nākamais, kurš tikko noslēdzies, bija pirmais sešu gadu termiņš un ilga no 2012. gada maija līdz 2018. gada maijam. 7.maijā sāktais termiņš paredz Putinam prezidenta pilnvaras līdz 2024. gadam.

Laikā no 2008. gada maija līdz 2012. gada maijam Putins bija premjers, prezidenta grožos nododot premjeram Dmitrijam Medvedevam, kurš pēc Putina atgriešanās prezidenta amata atkal kļuva par valdības vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti