Lētākie mobilie sakari ārvalstīs ES «nespīd» līdz 2018.gadam

Mobilo sakaru viesabonēšanas maksa Eiropas Savienībā (ES) pastāvēs vismaz līdz 2018. gada beigām. Šādu lēmumu, kas paredz atteikšanos no Eiropas Parlamenta (EP) iepriekš pieņemtā plāna, kas paredzēja viesabonēšanas maksu atcelt līdz šā gada beigām, trešdien pieņēmusi ES padome.

EP deputāti ir sašutuši – atbilstoši ES padomes lēmumam, parlamentam būs atkārtoti jādiskutē par mobilo sakaru viesabonēšanas maksas atcelšanu.

Pērn EP lēma, ka viesabonēšanas maksas ES jāatceļ vēl šogad, bet nu šis solis atlikts līdz 2018. gadam.

„Es uzskatu, ka ambīciju līmenis ir tik zems, ka tas ir apvainojums ne tikai EP, bet galvenokārt Eiropas pilsoņiem, kuri vēlas, lai viņu tālruņa rēķini kļūtu mazāki. Viņiem vajag, lai likvidējam viesabonēšanas tarifus, kas ir tiešām uzpūsti, un pārāk ilgi ir pārāk augsti,” lēmumu pagaidām atteikties no viesabonēšanas maksas atcelšanas komentēja EP deputāte Marihe Šhāka. Viņa ievēlēta no Nīderlandes un pārstāv Eiropas Parlamenta liberāļus.

Deputāte izsaka pieņēmumu, ka ES dalībvalstu vilcināšanos ar viesabonēšanas maksu atcelšanu varētu būt ietekmējis fakts, ka daļai valstu pieder kapitāldaļas uzņēmumos, kas sniedz mobilo sakaru pakalpojumus. „Es domāju, ka dalībvalstis par daudz ieklausās esošajos tirgus dalībniekos. Telekomunikāciju operatori, kas ir valstīm piederošas kompānijas, negrib pieļaut, ka to ienesīgie biznesa modeļi tiek izbeigti. Bet valdību uzdevums nav aizsargāt dažu uzņēmumu priekšrocības,” saka Šhāka.

Vilšanos par vilcināšanos ar viesabonēšanas maksu atcelšanu paudis arī EP liberāļu grupas līderis Gijs Ferhofštads, kurš uzskata, ka vienīgie ieguvēji no šāda lēmuma ir telekomunikāciju operatori.

Latvijas mobilo telekomunikāciju operatora ”Bite Latvija” pārstāve Anita Jansone aģentūrai LETA norādījusi, ka ir pāragri apgalvot, ka viesabonēšanas maksu atcelšana nāktu par labu klientiem. Patlaban nevarot izslēgt iespēju, ka šāds solis novestu pie tarifu celšanas par vietējām sarunām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti