Lems, vai Džonsonam jāstājas tiesas priekšā lietā par melošanu pirms «Brexit» referenduma

Trešdien, 29.maijā, kļūs zināms, vai bijušajam Lielbritānijas ārlietu ministram Borisam Džonsonam būs jāstājas tiesas priekšā lietā par melošanu “Brexit” referenduma kampaņas laikā 2016.gadā.

Lems, vai Džonsonam jāstājas tiesas priekšā lietā par melošanu pirms «Brexit» referendumaGints Amoliņš

  Viņu apsūdz par apzinātu sabiedrības maldināšanu paziņojumos par to, cik Lielbritānijai izmaksā dalība Eiropas Savienībā. Tiesas lēmumam var būt tālejošas sekas – pēc premjeres Terēzas Mejas paziņojuma par atkāpšanos, Džonsonu patlaban uzskata par favorītu cīņā par valdošās Konservatīvo partijas līdera, un attiecīgi valsts premjerministra krēslu.  

  2016.gadā pirms “Brexit” referenduma izstāšanās atbalstītāju kampaņas, tostarp Džonsona viens no centrālajiem apgalvojumiem bija, ka Lielbritānija Eiropas Savienības budžetā katru nedēļu iemaksā 350 miljonus mārciņu.

  Valsts Statistikas birojs secināja, ka šie apgalvojumi ir maldinoši. Prasību tiesā pret Džonsonu iesniedzis Lielbritānijas pilsonis Markuss Bolss.

  Viņš Džonsonu apsūdz, ka tas apzināti meloja un ļaunprātīgi izmantoja sabiedrības uzticēšanos kā publiska amatpersona laikā, kad bija Londonas mērs un parlamenta loceklis.

  Argumentu uzklausīšanas laikā tiesā pagājušajā nedēļā Džonsona advokāts kategoriski noraidīja, ka viņa klients būtu rīkojies negodprātīgi. Otrdien tiesa paziņos, vai tās priekšā izsaucams arī pats Džonsons.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti