Leiboristu partijā nerimst kaislības saistībā ar apsūdzībām antisemītismā

Lielbritānijas opozīcijā esošā Leiboristu partija apturējusi pilnvaras bijušajam partijas līderim Džeremijam Korbinam. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad klajā nācis ziņojums par ilgi pastāvošo antisemītismu leiboristu rindās un partijas vadības slikto sniegumu, izskatot sūdzības par antisemītiskiem pārkāpumiem. Tiek pieļauts, ka Korbinu no partijas varētu arī izslēgt. Viņš pats savu vainu noliedz.

Bijušais britu leiboristu līderis Korbins noliedz apsūdzības antisemītismā
00:00 / 03:09
Lejuplādēt
Laikā, kad Briselē joprojām turpinās Eiropas Savienības un Lielbritānijas pārstāvju sarunas par abu valstu turpmākajām attiecībām pēc "Brexit", pašā Apvienotajā Karalistē nerimst politiskās kaislības opozīcijā esošajā Leiboristu partijā.

 

Vienlīdzības un cilvēktiesību komisija savā jaunākajā ziņā ir konstatējusi, ka laikā, kad partiju vadīja Džeremijs Korbins, leiboristi ir trīs reizes pārkāpuši vienlīdzības likumu. Tas attiecināms uz aizskaršanu, politisku iejaukšanos antisemītisma sūdzību izskatīšanā un arī nepietiekamu apmācību personām, kas izskata šādas sūdzības.

Komisijas atzinumā norādīts, ka savulaik ar antisemītiskiem izteikumiem izcēlies gan bijušais Londonas mērs Kens Livingstons, gan citi leiboristu līderi, un par šādu pārkāpumu nepienācīgu izmeklēšanu ir atbildīgs tieši Džeremijs Korbins.  Viņš pats atzīst, ka problēma partijā pastāv, taču komisijas atzinumi ir pārspīlēti politisku iemeslu dēļ.

"Es pilnībā atzīstu šīs problēmas esamību, un tieši tāpēc es spēru soļus, lai dabūtu antisemītus ārā no partijas.

Es neesmu daļa no problēmas. Problēma ir tāda, ka antisemītisms ir bijis gan vēsturiski, gan arī tagad, un daudzi cilvēki baidās no tā, ka tiks pakļauti uzbrukumiem sinagogās, mošejās, tempļos un daudzās citās vietās. Mums ir nepieciešams cīnīties ar jebkāda veida rasismu mūsu sabiedrībā," sacīja Korbins.

Pēc publiskotā ziņojuma Leiboristu partijas vadība ir pieņēmusi lēmumu uz laiku apturēt Džeremija Korbina darbu partijā. Partijas līderis Kīrs Stārmers intervijā BBC pauda nožēlu par Korbina reakciju uz ziņojumu, taču izteicās, ka notiekošais nav pamats pilsoņu karam partijas rindās. Viņš arī nenosauca savu priekšgājēju par antisemītu.

"Nebija nekādu individuālu secinājumu par to, ko ir teicis vai darījis Džeremijs Korbins.

Tie ir kolektīvi secinājumi par vadības neveiksmēm. Un tie ir ļoti būtiski atzinumi. Mums tie ir jāpieņem un jārīkojas, taču nekādu konkrētu Džeremija Korbina pārkāpumu nav,"

paziņoja Stārmers.

Stārmers gan atzina, ka Korbinam vajadzēja zināt, ka par saviem centieniem pieklusināt antisemītisma problēmu nāksies rēķināties ar disciplinārsodu, pieļaujot, ka Korbinu varētu arī pilnībā izslēgt no partijas. Pēc viņa vārdiem, kopš stāšanās partijas līdera amatā šī gada aprīlī, ir izskatīti vairāk nekā 800 ar antisemītismu saistītu sūdzību un aptuveni trešdaļā gadījumu cilvēkiem partija ir bijusi jāpamet.

Korbins gan ir paziņojis, ka partijas lēmumu apstrīdēs un jau ir sācis ap sevi pulcināt atbalstītājus. Tie ir gan Korbinam lojāli parlamentārieši, gan ietekmīgā arodbiedrība "Unite", kas ir lielākā Leiboristu finansiālā atbalstītāja.

Vairāki ietekmīgi leiboristi jau paziņojuši, ka partijas biedriem tomēr vajadzētu nomierināties un saglabāt vienotību.

Leiboristi pašlaik atkal ir kļuvuši par populārāko partiju Apvienotajā Karalistē, apsteidzot valdošos konservatīvos aptuveni par 5% balsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt