Lavrovs: Nebūs «liela traģēdija», ja G8 beigs pastāvēt

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien paziņoja, ka nebūšot "liela traģēdija",  ja "lielais astoņnieks" (G8) beigs pastāvēt.

"Ja mūsu Rietumu partneri domā, ka šis formāts ir sevi izsmēlis, tad lai tā būtu. Galu galā, mēs neturamies pie šī formāta, un mēs neredzam lielu traģēdiju, ja [G8] netiksies," Lavrovs teica žurnālistiem Hāgā, kur notiekošā kodoldrošības samita laikā viņam bija divpusējas tikšanās ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju un Ukrainas ārlietu ministru Andreju Deščicu.

"Eksperimenta kārtā gadu pusotru var pagaidīt un paskatīties, kā bez tā var iztikt," sacīja Lavrovs.

Viņš arī teica, ka no "lielā astoņnieka" nevienu nevar izslēgt.

"Kas attiecas uz "astoņnieku", tad, ziniet, "astoņnieks" - tas ir neformāls klubs, biedra kartes tajā neviens neizraksta, neviens nevienu no tā nevar padzīt, pēc definīcijas," sacīja Krievijas ārlietu ministrs.

"Ja "astoņnieks" ir nospēlējis savu lomu, - bet daudzi tā uzskata, - jo līdz ar "divdesmitnieka" izveidošanu visi ekonomiskie, finanšu jautājumi tiek apspriesti tieši G20, bet "astoņnieks" kopumā ir saglabājis savas pastāvēšanas jēgu pirmām kārtām tāpēc, ka tas bija vadošo Rietumvalstu un Krievijas sarunu forums,"  teica Lavrovs.

"Tur tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar Irānas kodolprogrammu, Korjas pussalas kodolproblēmu, Sīrijas situācija, Balkāni un dažas citas lietas. Taču, kopumā ņemot, arī šo jautājumu izskatīšanai ir citi formāti: ir ANO Drošības padome, Tuvo Austrumu noregulējumam ir kvartets, Irānas kodolprogrammai ir "sešinieks" un tā tālāk,"  klāstīja Krievijas ārlietu ministrs.

Jau ziņots, ka pārējās Lielā astoņnieka  (G8) valstis, kas veido G7, ir nolēmušas apturēt Krievijas dalību G8, reaģējot uz Krievijas rīcību Ukrainā.

Iepriekš G7 paziņoja, ka aptur gatavošanos jūnijā plānotajam G8 samitam Krievijas kūrortpilsētā Sočos.

G7 ietilpst ASV, Francija, Itālija,  Japāna, Kanāda, Lielbritānija un Vācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti