Panorāma

Pirmie Ziemassvētki ārpus bērnunama

Panorāma

Panorāma

Militārā tehnika kā Ziemassvētku dāvana

Latvijas uzņēmums gādā Ukrainai kvadriciklus un kaujas atbalsta platformas

Īpašu Ziemassvētku dāvanu Ukrainas armijai šogad gādā Latvijas militārās tehnikas uzņēmums. Ar ziedojumu palīdzību sarūpēti 10 armijas vajadzībām pielāgoti kvadricikli un dažādas kaujas atbalsta platformas. Tās pielāgojamas arī pretgaisa aizsardzības sistēmu uzstādīšanai.

Šis nebūt nebūs pirmais sūtījums Ukrainas armijai, ko sarūpējis Latvijas uzņēmums "LV-Teh". Pirmie pielāgotie kvadricikli tika nosūtīti jau februārī. Tagad kopā ar "Ziedot.lv" sūtīšanai tiek gatavoti vēl 10 kvadracikli un 10 konstruktora tipa kaujas atbalsta platformas. Tās pielāgojamas dažādu uzdevumu veikšanai.

"Šīm platformām ir trīs virzieni. Pirmais ir apgāde – evakuācija. Šīs platformas ir ar dažādiem elementiem priekš ievainoto evakuācijas un dažādiem pārvadājumiem. Otrā ir kaujas atbalsta un kaujas uzdevumu izpildei. Šie tiek aprīkoti ar dažāda veida ieroča sistēmām, mīnmetējiem, ložmetējiem, un daudz kā cita. Un trešā ir šī sakaru, gaisa novērošanas sistēmu. Tiek uzstādītas dažādas antenas," stāstīja SIA "LV-Teh" tehniskais direktors Uģis Svirido.

Arī kvadricikli ir pielāgoti armijas vajadzībām. Kvadricikliem uzliktas infrasarkanās gaismas un uzliktas konstrukcijas ieroču un ievainoto pārvadāšanai.

"Paredzēti prettanku ieročiem, degvielas tvertnēm. Dažādu veidu ieroču sistēmām, ko var uzstādīt priekšā, aizmugurē. Jau ir daudz atsauksmju, ka šī aizmugurējā daļa ļoti noder. Kas ir atverama priekš ievainoto evakuācijas, gan priekš pretgaisa aizsardzības raķešu pārvadāšanas," teica Svirido.

Kopējā vērtība ir teju 300 tūkstoši eiro. Lielo summu veido dažādas nianses – riepas veidotas no biezas gumijas un spēj pārvietoties arī bez gaisa tajās. Kvadraciklu elektronikas bloks aizsargāts no šķembām.

Platformas ātri pielāgojamas citu uzdevumu izpildei.  Uzņēmumam jau zināms tieši kurām Ukrainas armijas vienībām tehnika tiks nogādāta. Uz izsūtīšanas brīdi visvairāk kvadraciklu būs aprīkoti ar pretgaisa aizsardzības sistēmām.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti