Panorāma

Trūkst skaidrības par Covid-19 sertifikātiem izglītībā

Panorāma

NATO stiprina savu aizsardzību austrumu flangā

Beigusies Vācijas prezidenta vizīte Latvijā

Latvijas un Vācijas prezidentu tikšanās centrā – demokrātija un starpvalstu sadarbība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Cik svarīga bija demokrātijas lielā vērtība Latvijas Satversmes tapšanas laikā, tik nozīmīga tā ir arī šobrīd. Tā konferencē, kas veltīta Satversmes simtgadei, trešdien norādīja Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers. Arī Latvijas prezidents piedalījās šajā pasākumā. Abu valstsvīru tikšanās centrā bija arī to nozīmīgo projektu apspriešana, kuros Latvija un Vācija sadarbojas. 

Rīgas pilī trešdien īpaši tika godināta Latvijas konstitūcija jeb Satversme, kurai aprit 100 gadi. Vācijas prezidents bija goda viesis zinātniskajā konferencē, kas veltīta Satversmes simtgadei.

Satversmes simtgades konference.
Satversmes simtgades konference.

Viņš uzsvēra lielo vērtību, kāda bija demokrātijai toreiz, kad tapa Satversme, un pirms tās, kad tapa Vācijas Veimāras konstitūcija, no kuras iedvesmojās Satversmes tēvi. Vienlaikus Šteinmeiers akcentēja, cik būtiska nozīme demokrātijai ir arī patlaban.

“Lai nemierīgā pasaulē demokrātija izdotos, tai ir jāspēj aizsargāties gan uz iekšpusi, gan ārpusi. Latvija un Vācija kopīgi iestājas par starptautisko kārtību, kas balstās uz noteikumiem. Tomēr pasaule kopumā diemžēl vēl atrodas pārāk tālu no tiesību kopienas, kurā valdītu likuma spēks, nevis princips – kam spēks, tam vara,” atzīmēja Šteinmeiers.

Agresora nomierināšanas politika īsti nestrādāja ne pirms Otrā pasaules kara, ne arī tagad, kad Krievija apdraud Ukrainu, atzina Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

“Īsta, ne tikai verbāla un simboliska atbilde  agresijai ir visu demokrātisko Eiropas tautu efektīva solidaritāte ar šīs agresijas upuri. Un turklāt tādā apmērā, lai tas reāli varētu sevi aizstāvēt,” pauda Levits.

Baltijas valstis var paļauties uz Vācijas solidaritāti un atbalstu, bet no Krievijas tiek gaidītas nopietnas sarunas, nevis ieroču valoda, atzina Šteinmeiers.

Vācijas prezidents norādīja – jebkurai agresijai pret Ukrainu sekos kopīga un spēcīga atbilde.

Viesojoties Rīgas pilī, Vācijas prezidents dāvanā saņēma Satversmes jubilejai veltīto Latvijas Bankas izlaisto kolekcijas monētu

Satversmes simtgades konference.
Satversmes simtgades konference.

Latvijas un Vācijas sadarbība – no Vāgnera nama līdz “Rail Baltica”

Vēlāk abi prezidenti devās uz Riharda Vāgnera namu Vecrīgā. Latvijas un Vācijas prezidenti ir šī nama atjaunošanas patroni. Namā tiek ieguldīti arī Vācijas valsts līdzekļi. 

Tāpat Latvijas un Vācijas saimnieciskā sadarbība pašlaik notiek arī starptautiskās dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” izbūvē. Vācijas nacionālais dzelzceļa uzņēmums “Deutsche Bahn” ir viens no stratēģiskajiem partneriem projekta “Rail Baltica” būvē, un prezidenti trešdien Rīgā apskatīja būvlaukumu, kas izveidots pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas. 

''Deutsche Bahn” izpilddirektors Baltijas valstīs Burhans Erkans par to sacīja: “Tas ir ļoti svarīgi, jo te ir mūsu Vācijas prezidents un tas ir arī signāls Vācijai un Eiropas Savienībai, ka šis projekts patiešām ir ļoti nozīmīgs mums Eiropā, Latvijā un Baltijā.” 

Tikmēr kopuzņēmuma “RB Rail” valdes priekšsēdētājs Agnis Driksna piebilda: “Projekts ir ļoti spēcīgā projektēšanas fāzē, visās trijās Baltijas valstīs ir jau sākušies būvdarbi, un tuvākajos pāris gados būvdarbi norisināsies pilnā apjomā visā “Rail Baltica” trasē.”

Vācijas uzņēmums ir iesaistīts gan stacijas un Daugavas tilta izbūvē, gan visas dzelzceļa līnijas elektrifikācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti