Latvijas un Polijas premjeri: Nedrīkst ļauties Krievijas šantāžai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Stājoties pretī Krievijas agresijai, svarīga ir visu sabiedroto vienota nostāja. Un tai ir jābūt stingrai. To uzsver Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš un Polijas premjers Mateušs Moraveckis, kuri trešdien tikās Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Šī premjeriem bija darba tikšanās, un tā bija veltīta trim galvenajiem tematiem: Krievijas agresijas draudiem, energoresursu dārdzībai un cīņai pret hibrīduzbrukumiem uz Eiropas Savienības (ES) robežas ar Baltkrieviju.

Abi premjeri atzīst, ka ir par stingru nostāju pret Krieviju. Un nedrīkst ļaut Krievijai šantažēt kaimiņvalstis ne ar militāriem spēkiem, ne ar gāzes cenām. Latvijas un Polijas premjeri aicina arī citus sabiedrotos ieņemt stingru nostāju pret Krieviju. Tai skaitā ar sankcijām pret Krievijas gāzes cauruļvadu “Nord Stream 2”.

“Polijas un Latvijas balss ir skaidra – šim cauruļvadam nekad nevajadzētu stiprināt Krievijas prezidenta un Kremļa izmantotos šantāžas līdzekļus pret citiem. Jo tas izraisa vēl lielāku risku visai Eiropas Savienības sistēmai.

Mēs nepiekrītam šadiem riskiem. Tādēļ mēs aicinām mūsu vācu partnerus mainīties un saprast, cik lieli riski ir iesaistīti, kad mēs dodam šo šantāžas ieroci Maskavas rokās,” uzsver Moraveckis.

Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (no kreisās) un Polijas valdības vadītājs Mateušs Moraveckis tikš...
Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (no kreisās) un Polijas valdības vadītājs Mateušs Moraveckis tikšanās laikā Varšavā

Runājot par energoresursu cenu kāpumu, Kariņš teica: “Mēs abi līdzīgi meklējām, kā varētu palīdzēt mūsu iedzīvotājiem ar dažāda veida pabalstiem vai subsīdijām pret šo cenu šoku.

Tas ir vispasaules cenu šoks, ko Kremlis vēl padara sliktāku, gandrīz apturot gāzes piegādes Eiropai, dzenot gāzes un elektrības cenas vēl augstāk.”

Tam piekrīt arī Moraveckis. “Kad Polijas un Latvijas iedzīvotāji brīnās, skatoties uz saviem rēķiniem par enerģiju – mums ir jāsaka sekojošais (un mēs ar Krišjāni to apspriedām): tas viss ir atkarīgs no dažiem ārējiem spēkiem. No vienas puses, tas ir Krievijas dēļ. No otras puses – dēļ dogmatiskās un bezatbildīgās ETS (emisiju tirdzniecības sistēmas) Eiropas Savienībā.”

Polijas premjera ieskatā Eiropas Savienībai būtu jāmeklē risinājumi enerģijas cenu regulēšanai.

Polija gan turpina turēties pie sava fosilā kurināmā – akmeņoglēm.

Spriežot par situāciju pie Eiropas Savienības robežas, kur no Baltkrievijas tiek virzīti hibrīduzbrukumi ar migrantiem, līdzšinējā politika atzīta par pareizu un palikšot nemainīga.

"Nepakļauties šim hibrīduzbrukumam. Tas ir – nepieļaut to, ka Baltkrievijas režīms var atvest migrantus uz Baltkrieviju un tad piespiedu kārtā viņus fiziski censties forsēt pāri Eiropas, tātad Latvijas, Polijas vai Lietuvas robežai. Mēs to neesam pieļāvuši, un mēs to nepieļausim!"

Premjeri ir gandarīti, ka to saprot arī citur Eiropas Savienībā un atbilstoši tiks mainīta patvēruma piešķiršanas sistēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti