Latvijas skolēni starptautiskajās komandu matemātikas sacensībās Islandē izcīna 4. vietu

Latvijas skolēni starptautiskajās komandu matemātikas sacensībās "Baltijas ceļš 2021", kas no 11. līdz 15. novembrim norisinājās Islandē, 12 dalībvalstu konkurencē izcīnījuši 4. vietu, informēja Valsts izglītības satura centrā.

Latvijas delegāciju starptautiskajās komandu matemātikas sacensībās "Baltic Way 2021" šogad veidoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolnieks Petrs Gabuniia, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Matīss Kristiņš, Milana Komisarova un Kims Georgs Pavlovs, kā arī Salaspils 1. vidusskolas skolnieks Artis Vijups. Latvijas skolēnus sacensībām gatavoja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Ilmārs Štolcers, Latvijas Universitātes (LU) A.Liepas Neklātienes matemātikas skolas zinātniskais līdzstrādnieks Māris Valdats un skolas pasniedzējs Filips Jeļisejevs.

Latvijas komanda matemātikas sacensības “Baltijas ceļš 2021”

"Mēs esam gandarīti par gūtajiem rezultātiem, jo tie ir augsti salīdzinājumā ar pagājušajiem gadiem. Vislielākais prieks bija tas, ka mēs pēc kopējiem komandas treniņiem esam būtiski uzlabojuši savas spējas matemātikā.

Braucot uz Islandi, mums izdevās izveidot komandas garu, kas veicināja sadarbošanos olimpiādes laikā,"

stāstīja Latvijas komandas dalībnieks Matīss Kristiņš.

"Ir prieks par gūto rezultātu, jo izdevās pārspēt arī dažas matemātikas "lielvalstis", piemēram, Poliju. Jāatzīmē, ka tas ir ļoti jauki, ka Baltijas valstis, Igaunija, Lietuva, Latvija, ierindojās starp piecām labākajām valstīm pēc olimpiādes rezultātiem. Dalība bija arī kolosāla iespēja izbaudīt Islandes dabas krāšņumu un Reikjavīkas Ziemassvētku noskaņojumu," sacīja dalībnieks Kims Georgs Pavlovs.

Matemātikas sacensībās šogad piedalījās 60 skolēni no 12 valstīm – Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Islandes un Īrijas. Skolēnu komandām sacensību dienā dotas 4,5 stundas, lai kopējiem spēkiem rastu risinājumu 20 matemātikas uzdevumiem par tādām tēmām kā algebra, kombinatorika, ģeometrija un skaitļu teorija.

"Sacensību "Baltijas ceļš" galvenā atšķirība no citām matemātikas olimpiādēm ir tāda, ka tā ir komandu olimpiāde – skolēni uzdevumus risina kopīgi. Tajā svarīga ir ne tikai individuālā meistarība, bet arī spēja sadarboties. Bieži vien komandu darbs palīdz meistarīgāk atrisināt to, kas vienam pašam nav pa spēkam.

Šogad Latvijas komanda sacensībās parādīja prasmi sadarboties komandā.

Kopumā ar gūto rezultātu esmu ļoti apmierināts," komentēja Latvijas delegācijas vadītājs Māris Valdats.

Pirmās trīs vietas matemātikas sacensībās šogad ieguva komandas no Krievijas, Igaunijas un Vācijas. Iecerēts, ka 2022. gadā "Baltijas ceļš" norisināsies Norvēģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti