Panorāma

Rīgā ieviesīs tūrisma nodevu

Panorāma

Panorāma

Pirmais Latvijas projekts Āfrikā – atbalsts jaunajām uzņēmējām

Latvijas projekts Āfrikā atbalstīs jaunās uzņēmējas no Zambijas un Namībijas

Šonedēļ no Zambijas un Namībijas Latvijā atgriezušies pasniedzēji, kas sākuši pirmo Latvijas attīstības sadarbības projektu Āfrikā. To finansē Latvijas Ārlietu ministrija. Plānos ir ne vien jauno sieviešu uzņēmēju apmācība, dodot viņām iespēju sākt savu darbību Zambijā, bet arī tirgus izpēte, cerot uz reālu sadarbību ar Āfriku.

Projekta "Viņa pārbūvē pasauli" laikā topošās uzņēmējas no Zambijas un Namībijas tiešsaistē mācīsies Rīgas Biznesa skolā, lai iegūtu uzņēmējdarbības sertifikātu. Mācības sāksies ziemā, bet vispirms notika iepazīšanās klātienē – Zambijā un Namībijā. 

"Riga Business School" studentu piesaistes vadītāja Alīna Anete Birnika stāsta: "Vadījām 60 jaunietēm no abām valstīm uzņēmējdarbības nometni. Interese bija ļoti liela, par ko ir prieks, jo šis ir pirmais Latvijas valsts projekts Āfrikā."

Studentu piesaistes vadītāja novēroja, ka Zambijas ekonomiskā situācija ietekmē arī jauno uzņēmēju ieceres. Viņas vēlas godīgu samaksu par darbu un citu sociālo jautājumu sakārtošanu. Piemēram, topošā "Riga Business School" studente Samanta Lukonde grib izglītot meitenes, kā plānot ģimeni: Mans projekts ir atbalstīt bērnus, kam pašiem ir bērni. Zambijā notiek agrīnas laulības un meitenes paliek stāvoklī jau deviņu gadu vecumā. Un tas ļoti ietekmē viņu tālāko attīstību. Meitenes pamet skolu, jo viņām jārūpējas par saviem bērniem. Nav, kas pieskata viņu jaundzimušos, kad viņām jāatgriežas skolā. Tāpēc mans projekts saistīts ar zināšanām, kā izvairīties no agrīnas grūtniecības, ļaujot viņām iegūt izglītību."

"Šīs Zambijas meitenes vēlas risināt sociāla rakstura problēmas. Sākot ar klimata izmaiņām, turpinot ar nevienlīdzību darba vidē. Visas biznesa idejas ar sociālu rakursu," norāda Alīna Anete Birnika.

Savukārt Namībijā notika semināri par uzņēmējdarbības vidi un investīciju klimatu. Arī individuālas tikšanās ar institūcijām, tostarp investīciju aģentūras, uzņēmumu reģistra un attīstības bankas pārstāvjiem.

"#EsiLV" valdes loceklis Ģirts Greiškalns skaidro: "Visi mūsu e-pārvaldes risinājumi, e-paraksts, digitalizācija, ekonomikas transformācija no vidēji zemu ienākumu valsts uz augstu, viņus interesē. Bet no mūsu puses – atjaunīgā enerģētika. Eksports uz Eiropu. Šajā ģeopolitiskajā situācijā tas mums var būt noderīgi."

Pagaidām gan par kādiem līgumiem vai konkrētu sadarbību runāt ir pāragri, šis vairāk bijis izpētes brauciens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti