Latvijas lēmumu ierobežot diplomātiskās attiecības Krievija raksturo kā «mežonīgas rusofobijas» izpausmi

Krievijas Ārlietu ministrija otrdien paziņoja, ka Latvijas lēmums ierobežot diplomātiskās attiecības ar Krieviju līdz pilnvaroto lietvežu līmenim esot uzskatāms par "mežonīgas rusofobijas" izpausmi un naidīgu attieksmi pret visu, kas saistīts ar Krieviju.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") pirmdien nolēma, ka Latvija no 24. februāra pazeminās diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Krievijā līdz pilnvarotā lietveža līmenim, attiecīgi pieprasot Krievijai rīkoties līdzīgi.

Tas nozīmē, ka Krievijas vēstniekam Mihailam Vaņinam nāksies pamest Latviju, bet Latvijas vēstniekam Maskavā Mārim Riekstiņam būs jādodas projām no Krievijas.

Rinkēvičs savu lēmumu skaidroja ar to, ka joprojām turpinās Krievijas agresija pret Ukrainu. Latvija šādā veidā arīdzan izrāda solidaritāti ar Igauniju, kuras vēstniekam Maskava pirmdien pieprasīja pamest valsti.

"Acīmredzams, ka šis Rīgas lēmums briedis jau agrāk. Latvijas sniegtie argumenti ir nepamatoti un izdomāti.

Rīgas piesauktā "solidaritāte" ar citām Baltijas valstīm izpaužas pavisam citā jomā – Latvijas vadības mežonīgajā rusofobijā (пещерной русофобии) un naidīgā attieksmē pret visu, kas saistīts ar Krieviju," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Maskava arīdzan prāto, ka Rīgas lēmums esot skaidrojams ar vēlmi izpatikt saviem kareivīgi noskaņotajiem ārzemju draugiem. Visticamāk, ar to domātas ASV, jo Kremlis jau ilgstoši izplata propagandas vēstījumu, ka Baltijas valstis attiecībā uz Krieviju tikai pilda savu "Vašingtonas saimnieku" pavēles.

"Viņi [Latvijas vadība], protams, nebaidās, jo saprot, ka nebūs nekāda iebrukuma. Taču šādas histērijas uzkurināšana ir kurss, ko viņi pastāvīgi ievēro.

Tracina sabiedrisko domu, attēlo mūsu valsti kā ienaidnieku, agresīvo kaimiņu," Krievijas vēstnieks Vaņins teica intervijā Kremļa propagandas kanāla "Rossija 1" raidījumam "60 minūtes".

Turklāt tas esot mēģinājums ieturēt kursu, ko Baltijas valstis un Polija ievēro, lai Ukraina saņemtu pēc iespējas vairāk Rietumu ieroču.

Vaņins gan atzina, ka arī pēc viņa aizbraukšanas Krievijas un Latvijas diplomātiskās attiecības saglabāsies, tikai zemākā līmenī.

"Aizbraukšu no šejienes, no Rīgas, aizbrauks Latvijas vēstnieks no Maskavas, bet attiecības turpināsies. Tās ir nepieciešams saglabāt, vispirms jau mūsu valstij," uzskata Vaņins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti