Pusdiena

IeM: Prostitūtas varētu atbrīvot no administratīvā soda, ja rehabilitējas

Pusdiena

Obama samazina sodu slepeno dokumentu nopludinātājai Meningai

Latvijas eirodeputāti Tajāni ievēlēšanu gan slavē, gan peļ

Latvijas eirodeputāti Tajāni ievēlēšanu gan slavē, gan peļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan jaunais Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni vairākkārt ir solījis, ka viņš būs visa parlamenta, nevis tikai valdošo partiju priekšsēdētājs, visticamāk, viņš būs mazāk ievērojams un politiski aktīvs. Latvijas eiroparlamentārieši par Tajāni ir dažādās domās.

Pēc ievēlēšanas Tajāni solīja būt par neitrālu vidutāju un mēģināt strādāt arī ar otro lielāko grupu – sociāldemokrātiem, ar kuriem līdz šim Eiropas Tautas partijai bija vienošanās.

“Es gribu būt nevis par vairākuma priekšsēdētāju, bet gan kļūt par garantu tam, ka parlamentā tiek pieņemti lēmumi," pauda Tajāni.

Viņš pārsvarā tiek raksturots kā harismātisks politiķis. Tomēr lielā mērā viņš ir arī lojāls izpildītājs, tādēļ daudzi Tajāni dēvē par bijušā Itālijas premjera Silvio Berluskoni runasvīru. Ja līdzšinējais parlamenta vadītājs, vācu izcelsmes sociāldemokrāts Martins Šulcs ir mēģinājis palielināt savas iestādes lomu, paužot aktīvu politisko nostāju un veidojot ciešas attiecības ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes vadību, tad no Tajāni to nevajadzētu gaidīt. Tāpat kuluāros tiek runāts, ka apmaiņā pret konservatīvo atbalstu Tajāni ir solījis aktīvi neiesaistīties jautājumā par likuma varas ievērošanu Polijā.

Tajāni pārstāvētajā Eiropas Tautas partijas grupā darbojas arī četri deputāti no “Vienotības”.

Vairāki no viņiem atzīst, ka Tajāni nav ideāls, tomēr viņš esot bijis labākais starp piedāvātajiem kandidātiem.

Pretējās domās ir Tatjana Ždanoka, kura darbojas Zaļo un Eiropas brīvās alianses grupā.

Ždanoka ir pārliecināta, ka jaunā koalīcija starp Tautas partiju, liberāldemokrātiem un konservatīvajiem ne pie kā laba nenovedīs, jo sociālās problēmas netiks risinātas.

“Tas, manuprāt, veicinās vēl vairāk Eiropas šķelšanos, Eiropas diferencēšanu starp bagātiem un nabagiem, un galu galā novedīs pie nākamajiem “ekzitiem” [izstāšanos no ES]. Pēc "Brexit" būs citas valstis, kur vairums tautas teiks, kam mums tāda Eiropa ir vajadzīga," sacīja Ždanoka.

Tomēr lielākais jautājums, vai Eiropas Tautas partijai izdosies noturēt arī Donalda Tuska krēslu. Viņš ieņem ietekmīgo Eiropadomes priekšsēdētāja amatu un ir vienīgais no Centrālās un Austrumeiropas valstu pārstāvjiem tik augstā postenī.

Tautas partijas grupas priekšsēdētāja vietniece Sandra Kalniete pasvītro, ka panāktā vienošanās ar liberāldemokrātiem paredz, ka Tusks saglabās savu krēslu. “Protams, ka jautājums par atbalstu Tajāni ļoti lielā mērā bija saistīts ar visaugstākā līmeņa apliecinājumiem tam, ka Tuska vieta ir neaizskarama," norādīja Kalniete.

Tuska pilnvaru termiņš beidzas pavasarī, un par viņa pārvēlēšanu būs jāvienojas 28 valstu līderiem. Līdz šim Polija, kur pie varas tagad ir Tuska oponenti, nav skaidri pateikusi, vai tā arī turpmāk vēlēsies redzēt viņu šajā amatā.

Tajāni par EP jauno priekšsēdētāju tika ievēlēts otrdienas vakarā. Viņu ievēlēja vien pēdējā, ceturtajā kārtā, kad viņš ieguva 351 Eiropas Parlamenta deputātu balsi, kas bija vairāk nekā otram kandidātam, sociāldemokrātam Džanni Pitellam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti